fbpx

Світ кинувся до повної відмови від нафти і газу: експерт назвав причини і цілі

Передові країни одночасно з розвитком альтернативної енергетики намагаються зменшити обсяги споживання.

Одним з основних світових трендів “енергетики майбутнього” стала так називаємося декарбонізація енергетичних систем. Як пояснив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

Декарбонізація енергетики – це поступова відмова від традиційних джерел енергії (викопних вуглеводнів: нафта, кам’яне вугілля, природний газ, торф та інші) і все більш активний перехід на поновлювані джерела.

За прогнозами фахівців, декарбонізація енергетики призведе до скорочення викидів в атмосферу парникових газів (зокрема, вуглекислого СО2), які надають руйнівну дію на клімат і викликають глобальне потепління з такими наслідками, як повені та посухи, урагани і шторми, вимирання рослин і тварин.

Читайте також: ЯКИМИ БУДУТЬ ОСТАННІ ДНІ ЗИМИ: ПРОГНОЗ ПОГОДИ В УКРАЇНІ НА ТИЖДЕНЬ

“Сьогодні вся енергетика сфокусована на темі боротьби з кліматичними змінами. Передові країни вибудовують свої енергетичні комплекси, орієнтуючись на Паризькі угоди щодо кліматичних змін, які підписала і Україна”, – сказав Омельченко.

Зменшити використання традиційних видів енергії передбачається за рахунок розвитку альтернативної енергетики, а також скорочення енергоємності промислового виробництва.

Очікується, що за найближчі 15 років частка поновлюваних джерел в світі виросте з нинішніх 3% до 14%. А в Україні, судячи з усього, це зростання буде ще більш істотним – з нинішніх 5% до 25% до 2035 року.

Джерело.

You cannot copy content of this page