fbpx

Типові звички, які можуть сильно нашкодити вашій фігурі

Вчені пов’язують ці звички як з незначними порушеннями травлення, так і з появою ожиріння і діабету.

Наукові фахівці склали перелік звичок, пов’язаних з щоденним харчуванням, але при цьому вкрай небажаних. Від яких звичок на думку експертів потрібно відмовитися раз і назавжди?

Жувати жуйку. Жувальна гумка стимулює виділення травного соку і, відповідно, викид соляної кислоти в шлунок. При відсутності їжі кислота може шкодити тканин шлунка – це викликає в кращому випадку дискомфорт, але також здатне привести згодом і до гастриту.

Вчені радять використовувати жувальну гумку протягом 10 хвилин після їжі – додаткова порція шлункового соку при цьому посприяє активному травлення. Крім того, жуйка звільняє ротову порожнину від залишків їжі.

Робити салати на швидку руку. Багато хто робить салат на швидку руку в якості перекусу. Інфекціоністи вказують на те, що в такій ситуації овочі погано миються – їх найчастіше просто обполіскують під струменем води і тут же ріжуть.

При цьому різко підвищується ризик інфікування небезпечними бактеріями (наприклад, сальмонелою) і паразитами (глисти), які у великій кількості мешкають на поверхні плодів, підкреслюють лікарі. Мити рослинну продукцію потрібно вкрай ретельно!

Є яйця всмятку. При вживанні яєць всмятку є ризик постраждати через сальмонелу. При попаданні в організм людини ці бактерії викликають симптоми гострого отруєння: з’являються блювота, пронос, слабкість, лихоманка. Сальмонели можуть міститися як в курячих яйцях, так і в самій курятині.

За словами медпрацівників, сальмонела руйнується під впливом високої температури протягом 10 хвилин і більше.

Мити посуд губкою. У тих випадках, коли посуд миється губкою, а потім протирається кухонним рушником, – вона як не дивно може стати ще брудніше, ніж була. Всьому виною – мікроорганізми, якими кишать і губки, і рушники.

У лікарнях, наприклад, заборонені до використання губки – тільки ганчір’я, яку легко дезінфікувати. Якщо користуєтеся губкою, то посуд в фіналі миття краще просто обполіскуйте, не доторкаючись до неї більше нічим.

Читайте також: ЗАКУСКИ ДЛЯ ПІКНІКА: ЧОТИРИ ЛІТНІХ РЕЦЕПТА

Дайте висохнути самостійно або використовуйте паперові рушники. Губки міняйте раз в кілька днів, рушники – не рідше разу на тиждень.

Перекушувати між прийомами їжі. Є популярна думка про те, що перекушувати потрібно часто. Але вчені наполягають: між прийомами їжі повинен бути перерва в 2-3 години, якщо трапеза була легкою, а при більш щільному прийомі їжі – все 4-5 годин.

Такі перерви є фізіологічною потребою, вони потрібні для створення функціонального спокою, пояснюють науковці фахівці. Тому постійно щось перехоплювати шкідливо, це “зношує” підшлункову залозу та інші органи.

Є на дивані або в ліжку. Дуже шкідливо їсти, коли тіло знаходиться в положенні, близькому до горизонтального, підкреслюють лікарі.

Це загрожує закидом вмісту шлунка в стравохід, виникненням відрижки і печії. Також пошкоджуються слизові стравоходу, які травмуються соляною кислотою шлункового соку.

За словами експертів, після їди корпус тіла повинен перебувати у вертикальному положенні не менше години.

Джерело.

You cannot copy content of this page