У 2019 м 35% автобусів будуть обладнані для осіб з інвалідністю, а в 2020-м – все 50%.
Крім того, що в Україні планують будувати бетонні дороги, скоро українських пасажирів очікує справжня автобусна революція – уряд прийняв зміни до постанови Кабміну про регулярних пасажирських перевезеннях. Тепер крім комфорту і безпеки всі автобуси будуть підлаштовані під потреби людей з інвалідністю та стануть більш екологічними.
Серед нововведень – перевізники на міжобласной маршрутах будуть подавати заявки на конкурс. Переможець буде укладати договір на п’ять років і продовжувати його автоматично ще на п’ять, але тільки якщо за ним не буде помічено порушень і якщо він погодиться інвестувати в оновлення автопарку.
“Перевага на конкурсі буде надаватися перевізнику, який пропонує з низькою підлогою автобуси, електробуси, автобуси з більшою категорією екологічності (Євро 3 – Євро 6)”, – відзначає глава Мінінфраструктури Володимир Омелян.
Читайте також: ЯКИМИ СПОСОБАМИ НАС ОБМАНЮЮТЬ В АПТЕКАХ
Багато уваги приділили пасажирам з інвалідністю. До кінця 2019 го не менше 35% автобусів на міських і приміських маршрутах повинні бути обладнані для їх потреб, а з 2020 року – не менше 50%. Також людям з інвалідністю дозволили крім колясок і милиць перевозити з собою і собак-поводирів.
Всі таблички всередині автобуса тепер повинні дублюватися міжнародними символами, а друкована інформація – пристосована для слабозорих.
З урахуванням потреб людей з інвалідністю повинні бути обладнані і автостанції. По гучномовцю повинні сповіщати про графік роботи кас і автостанції (зараз тільки відправлення/прибуття), а також про умови обслуговування людей з інвалідністю.
Якщо раніше автобуси в передмістя мали подавати за 20 хвилин до відправлення, а міжміські і міжнародні за 40 хвилин, то зараз ці проміжки скоротили до 5 і 10 хвилин відповідно.
Експерти вважають, що рішення уряду впорядкує ринок уже через рік:
“Тепер перевізник, який довів державі свою здатність безпечно перевозити людей (має ліцензію), отримає адекватну доступ до міжміських маршрутах.
Каламутні схеми з конкурсами “для своїх”, кришування “нелегалів” підуть в минуле. Це повинно вивести більшу частину ринку з тіні в легальну площину”, – вважає глава Офісу ефективного регулювання Олексій Гончарук.