fbpx

Якими способами нас обманюють в аптеках

На фармацевтичному ринку України з’являється все більше фальшивих ліків, які непогано продаються.

Зовсім недавно МОЗ назвало препарати, ефективність яких не доведена, і це не поодинокий випадок. Ми часто чуємо і зустрічаємося з такими препаратами, як мікстура для схуднення, засоби від застуди, ну і куди ж без “препаратів від тяжкості в шлунку”.

На фармацевтичному ринку України з’являється все більше фальшивих ліків, які непогано продаються за допомогою кричущих рекламних роликів.

Але не стати жертвою обману і розпізнати підробку просто, якщо запам’ятати кілька важливих правил.

Неправильне маркування. Йдеться в першу чергу про ідентичність назви виробника. Звертайте увагу на список діючих речовин – щось точно пропустять ті, хто “грає нечесно”. В такому випадку краще порівняти з вітчизняним аналогом, але заздалегідь дізнайтеся необхідні компоненти у лікаря.

Таблетки для вагітних. Тут слід бути особливо обережними. Некваліфікований персонал аптеки може порадити жінці таке, що під загрозою опиниться здоров’я майбутнього малюка.

Не купуйте нічого без прямої консультації з фахівцем, навіть примітивні вітаміни можуть завдати непоправної шкоди, якщо вони не оригінальні: наприклад, негативно впливають на центральну нервову систему, печінку і нирки.

“Перебиті” терміни дії. Якщо дата виробництва або кінцевого споживання розмита, вказана неточно, або взагалі – тільки іноземною мовою, відкладіть упаковку подалі: це ніщо інше, як результат тіньової діяльності ринку. Хтось продовжить терміни придатності і запрацює на вас, навіть не дивлячись на наслідки.

Читайте також: ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ РОЗБИЛИ ТОВАР В МАГАЗИНІ

І скаржитися доведеться довго: очікує звернення до Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я України, а там до сих пір не підрахували, скільки фальсифікату припадає пилом на полицях аптек.К того ж, вам ймовірно доведеться покрити витрати на дослідження в лабораторії.

Реклама – не запорука якості. Нещодавно ціла група товарів потрапила в поле зору правоохоронців. Всі вони часто згадувалися на телебаченні, тому краще замінити іншими препаратами.

Ось повний перелік: “Мезим”, “Фестал”, “Ефект”, “Стрепсілс”, “Флюколд”, “Дифлюкан”, “Кетанов”, “Лінекс”, “Омез”, “Гепабене”, “Доларен”, “Колдфлю”, “Алфлутоп”, “Бактисубтил”, “Зестра”, “Лорінден А”.

Підозріла низька ціна. Безкоштовний сир, самі знаєте де. Тому перевірте колір, розмір, смак, запах, упаковку і маркування, перш ніж приймати препарат. Не соромтеся просити у фармацевта дозвільні документи якості. Адже на кону ваше здоров’я.

Джерело.

You cannot copy content of this page