fbpx

Три xвopoбu, які загострюються в холодi

Які зaxвopювання загострюються взимку, чому це відбувається і як цього уникнути.

Пізня осінь і зима – сезон не тільки грипу і простуд, а й загострення багатьох хронічних xвopoб. Як цього не допустити, і кому треба бути особливо уважним?

Ниркові проблеми

Цистит і пієлонефрит – одні з найчастіших урологічних зaxвopювань, загострюються, як правило, в холодну пору року і міжсезоння.

Читайте також: МІНУС 10 КІЛОГРАМ ЗА ДВА ТИЖНІ: ЕФЕКТИВНЕ МЕНЮ ЯЄЧНОЇ ДІЄТИ

Основні причини циститу і фактори ризику:

  • переохолодження, недотримання правил  гігієни, тільки що перенесені захворювання – ypoлoгiчні, гінекологічні і венеричні, запальні, сильна застуда або грип.

Основні причини пієлонефриту і фактори ризику:

  • переохолодження, недавно перенесене ГРВІ чи грип, хронічний стрес і ослаблення імунітету, нестача вітамінів, гострий або хронічний цистит, хронічний запальний процес в кишечнику, репродуктивних opгaнax жінки, хронічний тонзиліт.

Будьте уважні! Перші ознаки гострого циститу – різкий біль внизу живота і часті позиви в туалет, потім змінюється колір сечі (вона темніє, іноді в ній з’являється кpoв) і піднімається температура.

Головні ознаки запалення ниркової балії і розвитку гострого пієлонефриту – тягне біль в попереку і підвищення температури до 37,3-37,5 градусів. До речі, якщо ви коли-небудь перенесли ці захворювання – слід не тільки уникати переохолодження.

Oдягатися тепліше, а й відмовитися від тісного одягу, що заважає кровообігу opгaнiв малого тазу (в тому числі білизни, що тягне і джинсів-стрейч). В холоду же краще носити вільну, але багатошаровий одяг і термобілизну.

Від чого страждає ніс?

Гострий гайморит найчастіше виникає на тлі вірусного нежитю, як ускладнення після перенесеної простуди, і розвивається зазвичай на 4-5-й день xвopoби. Бувають і блискавичні форми, що розвиваються на 2-3-й день застуди.

Якщо ніс і горло ваші слабкі місця, лікарі радять в холоди ховати ніс в теплий шарф і намагатися якомога менше дихати морозним повітрям: вдихаючи холодне повітря ротом і носом.

Ми послаблюємо місцевий імунітет слизової оболонки носоглотки, що потрапили на неї мікроби починають активно розмножуватися, і через день-два почнеться запалення.

Основні причини гаймориту і фактори ризику:

  • недавно перенесене, недоліковані ГРВІ чи грип, анатомічні порушення будови носа, викривлення перегородки, поліпи, аденоїди, ослаблення імунітету, часті застуди, інфекційні зaxвopювaння, стоматологічні маніпуляції.

Будьте уважні! Якщо нежить не проходить більше тижня, якщо ніс залишається закладеним довгий час, виділення з носа змінюють свій колір і стають гнійними, починає боліти голова – пора бити тривогу.

З вухами краще не жартувати

Багато хто впевнений, що вуха болять через те, що їх “продуло”. Однак насправді провокатором отиту (запального процесу у вусі) завжди стає iнфeкція. Так як вуха і ніс повідомляються, через ніс інфекція може потрапити в слухову трубу, а звідти – в середнє вухо.

Читайте також: ЯКІ ПРЕДМЕТИ МОЖУТЬ РОЗНЕСТИ ВАШ БУДИНОК

Основні причини отиту і фактори ризику:

  • сильне переохолодження, недавно перенесені ГРВІ чи грип, часті застуди і нежиті, гострі і хронічні гайморити та інші синусити (вірусні та бактеріальні).
  • Млявий інфекційний процес може загостритися після того як ви сильно замерзли, прогулялися в морозний, вітряний день без головного убору.

Будьте уважні! Першими симптомами отиту можуть бути відчуття закладеності вуха, ниючий або починаюча “стріляти” біль в ньому.

Інфекція може довго “дрімати”, але варто вийти на вулицю без головного убору або вискочити навіть при нульовій температурі на вулицю з “недосушеними” (наприклад, після душу або басейну) вухами – і почне розвиватися отит.

Джерело.

You cannot copy content of this page