Пасажири вимагають взамін підвищення якості послуг.
Їздити в маршрутках столиці – тепер на гривню дорожче. Перевізники запевняють – зросла ціна на паливо і запчастини. Пасажири вимагають взамін підвищення якості послуг. Чи вплине подорожчання на комфорт? І коли чекати наступного стрибка цін на проїзд.
Столиця. Час пік. У маршрутці – не проштовхнутися. Транспорт іржавий і недоглянутий. Все, до чого давно звикли, кажуть кияни.
Як і обіцяли перевізники, ціни на проїзд в черговий раз підняли. Щоб проїхати по Києву в маршрутці, доведеться підготувати як мінімум 6 гривень. Максимум – 7 гривень. Новина для киян не з приємних, але від проїзду відмовлятися не будуть.
На своїй сторінці в соцмережі журналіст попросила написати, в яких умовах доводиться добиратися на роботу. За кілька днів – десятки відгуків.
“Сьогодні вранці 402-ой зупинився і висадив пасажирів на КПП через брак пального, добре, що не довелося довго чекати іншого – відразу під’їхав наступний, і ми забилися битком”, – нарікають люди.
Читайте також: В УКРАЇНСЬКІЙ ШКОЛІ ВВЕЛИ ДРЕС-КОД ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ
Очікувати, що з підвищенням вартості проїзду покращиться якість обслуговування у приватних перевізників – не варто, кажуть у службі з безпеки на транспорті. Підприємці та так повинні дбати про комфорт, але просто не роблять цього. А на раптові перевірки і штрафи діє мораторій.
Ціну на проїзд треба було підняти вже давно, кажуть перевізники. Дорожчає пальне і запчастини. А через підвищення мінімальної зарплати більше платять податків. І попереджають: ціна проїзду ще буде рости.
“Вартість проїзду виросте в градації до 25 відсотків. Чи не означає, що на 25 відсотків підвищать все. Деякі підвищать на 12, деякі на 13, на 14. До 25 відсотків вартості проїзду”-, відзначає виконавчий директор “Асоціації автоперевізників Київщини Олексій Павленко.
Найбільш зручним проїзд по столиці обіцяють зробити в комунальному транспорті. Закуплять автобуси з кондиціонерами, вайфай і gps-трекера, щоб пасажири бачили, коли будуть на наступній станції. А чи подорожчає проїзд, спрогнозувати складно, кажуть в комунальній службі перевезень.
Заборона на непланові перевірки пасажирських перевізників закінчується в кінці цього року. Мінімальний штраф зараз 1700 гривень.