fbpx

Ухвалено закон, який дозволяє усім дітям навчатися вдома

Верховна Рада України ухвалила новий закон «Про освіту», який передбачає реалізацію концепції Нової української школи.

Одним із пунктів реформування освітньої системи є можливість домашнього навчання не лише для дітей з особливими потребами, а й для усіх охочих.

Згідно із новим законом, сімейна (домашня) форма здобуття освіти – це спосіб організації освітнього процесу дітей самостійно їхніми батьками для здобуття формальної (дошкільної, повної загальної середньої) або неформальної освіти.

У цьому випадку повну відповідальність за здобуття освіти дітьми несуть батьки. При цьому раз на рік дитина повинна засвідчити свої досягнення та знання, отримані під час домашнього навчання.

Читайте також: ЖІНКА ЗАМКНУЛА ТРЬОХ ДІТЕЙ У ХОЛОДНОМУ БУДИНКУ, БЕЗ ЇЖІ

За словами міністра освіти і науки Лілія Гриневич, зараз навчати дитину вдома може будь-яка родина.

«До цього часу можливість такого домашнього навчання була передбачена виключно для дітей, які мали якісь проблеми або, наприклад, навчалися в іншій країні, бо батьки виїхали.

І потім ми засвідчували ці результати екстернатом, щоб отримати документ про освіту. Зараз ми відкриваємо цю можливість для будь-кого, це може бути вашою свободою вибору», – зазначила міністр.

Як зазначила Лілія Гриневич, якщо домашня освіта не даватиме результатів, батькам рекомендуватимуть або віддати дитину до школи, або ж перевести на екстернат, який все ж передбачає залучення до процесу навчання педагогів.

Джерело.

You cannot copy content of this page