fbpx
Суспільство
Ухвалено закон, який дозволяє усім дітям навчатися вдома

Верховна Рада України ухвалила новий закон «Про освіту», який передбачає реалізацію концепції Нової української школи.

Одним із пунктів реформування освітньої системи є можливість домашнього навчання не лише для дітей з особливими потребами, а й для усіх охочих.

Згідно із новим законом, сімейна (домашня) форма здобуття освіти – це спосіб організації освітнього процесу дітей самостійно їхніми батьками для здобуття формальної (дошкільної, повної загальної середньої) або неформальної освіти.

У цьому випадку повну відповідальність за здобуття освіти дітьми несуть батьки. При цьому раз на рік дитина повинна засвідчити свої досягнення та знання, отримані під час домашнього навчання.

Читайте також: ЖІНКА ЗАМКНУЛА ТРЬОХ ДІТЕЙ У ХОЛОДНОМУ БУДИНКУ, БЕЗ ЇЖІ

За словами міністра освіти і науки Лілія Гриневич, зараз навчати дитину вдома може будь-яка родина.

«До цього часу можливість такого домашнього навчання була передбачена виключно для дітей, які мали якісь проблеми або, наприклад, навчалися в іншій країні, бо батьки виїхали.

І потім ми засвідчували ці результати екстернатом, щоб отримати документ про освіту. Зараз ми відкриваємо цю можливість для будь-кого, це може бути вашою свободою вибору», – зазначила міністр.

Як зазначила Лілія Гриневич, якщо домашня освіта не даватиме результатів, батькам рекомендуватимуть або віддати дитину до школи, або ж перевести на екстернат, який все ж передбачає залучення до процесу навчання педагогів.

Джерело.