fbpx

Україна туристична: в країну їде все більше росіян, а західні гості дивуються цінами

Кількість іноземних туристів збільшилася на 8% в порівнянні з минулим роком. Як у 2017 році змінився в’їзний туризм в країні, які іноземці найчастіше відвідують нашу країну, і як вважають за краще відпочивати самі українці.

Безвізовий режим відкрив Європу для сотень тисяч українців, а й самі європейці (і інші зарубіжні гості) давно облюбували Україну.

Скільки туристів їде в Україну

Туризм в Україні продовжує активно розвиватися, а потік іноземних гостей збільшується з кожним годом.Так, за даними адміністрації Держприкордонслужби, за перше півріччя 2017 року Україна в’їхало 6,3 млн туристів, тоді як за аналогічний період минулого року їх було всього 5,8 млн.

Читайте також: ЯКУ ЗБРОЮ УКРАЇНА ОТРИМАЄ ВІД США І ДЛЯ ЧОГО: ГЕНЕРАЛ РОЗ’ЯСНИВ

Проте, гостей з безпосередньою метою “туризм” стало менше в 3,4 рази в порівнянні з минулим роком. Зараз головною мотивацією стали “приватні подорожі” – як і в 2016 році, вони займають найбільший відсоток від загальної кількості – 94,1%.

А ось число службових поїздок в Україну впало майже на 44%. Якщо за перше півріччя 2016 службових цілях в країну приїжджало близько 20 тис. Іноземців, то зараз їх трохи більше 11 тис.

Звідки приїжджають в Україну

Україна користується великою популярністю серед молдавських і білоруських громадян. Так, в цьому році до нас приїхало більше 2 млн гостей з Молдови і більше 1 млн з Білорусі.

Також в порівнянні з минулим роком зросла кількість російських туристів – з 596 тис. До 620 тис. Більше, ніж на 30% стало гостей з Ізраїлю і Туреччини. Зараз їх 115 і 100 тис. Відповідно.

До слова, в Україні стало більше туристів з Бельгії і Швейцарії, а от жителів Італії та Великобританії – менше.

Куди їдуть в Україну

Традиційно одним з найпопулярніших міст для іноземців залишається Київ. Наприклад, в 2016 році в столиці приїхало 1,2 млн туристів – про це заявив мер міста Віталій Клічко, на минулорічній туристичній виставці.

“Нам приємно спостерігати, що наша столиця зберігає позитивну динаміку туристичних потоків. Так в 2016 році місто відвідало понад 1 млн. 200 тис. Іноземних туристів і, за експертними оцінками, 2 млн. Українських гостей (в 2015 році показники склали 1,069 млн. І 0,790 млн осіб відповідно) “, – розповів Кличко.

Також, окрім столиці, туристи люблять відвідувати Львів, Одесу, Ужгород, Харків .

Що їм цікаво

“Туристів з-за кордону цікавить взагалі все, але найменше – церкви. Принаймні, моїх туристів, яких приводять наші місцеві жителі.

Їм цікаво, як живуть люди, які у нас зарплати, скільки коштує орендувати і купити квартиру. Їм цікаво , чому кава такий смачний і такий дешевий “, – розповідає гід, екскурсовод Юлія Безвенко.

За її словами, найчастіше вона проводить екскурсії для американців, а на вулицях частіше зустрічає французів і німців.

“Я працюю гідом четвертий рік. Туристам стало вже не так страшно прилітати до Києва, і це тенденція: мовляв, не страшно, можна летіти … За останні два роки в Києві стало більше туристів”, – відзначає Юлія.

Як відпочивають українці

В цьому році в закордонні подорожі вирушило 12,5 млн українців. Найпривабливішими країнами для них виявилися Польща (4,3 млн), Росія (2,6 млн) і Угорщина (1,4 млн).

Згідно з даними одного українського туроператора зараз істотно збільшилася популярність українських напрямків – майже в 8 разів.

Олеся Бутко, керівник відділу розвитку внутрішнього туризму одного з провідних туроператорів, в коментарі розповіла про улюблених напрямках відпочинку українців:

  • санаторно-курортне лікування ( Трускавець , Моршин, Східницю, санаторії Закарпаття);
  • відпочинок в Карпатах і Закарпатті (мова йде в першу чергу про гірськолижний відпочинок);
  • відпочинок на узбережжі Чорного моря (курорти Затока, Коблево , Одеса );
  • дитячий відпочинок (табору на Чорному морі, в Карпатах та Київській області);
  • екскурсійні тури по всій території України для організованих груп дорослих та школярів;
  • тури вихідного дня для індивідуальних туристів (приєднання до груп);

Також, незважаючи на безвізовий режим, цієї зими очікується підвищений попит на готелі Івано-Франківської та Львівської областей, де розміщені популярні гірськолижні курорти.

Джерело.

You cannot copy content of this page