fbpx
Економіка
Україна ввела мита на російський шоколад

Комісія з міжнародної торгівлі прийняла рішення про застосування aнтидeмпінгoвoго мита проти шоколаду з РФ. Рішення комісії вже опубліковано у виданні “Урядовий кур’єр”.

Ставка aнтидeмпінгoвoго мита складе 31,33%, діяти вона буде п’ять років. Рішення комісії набуде чинності через 30 днів після опублікування.

Комісія зробила позитивний висновок про наявність в період розслідування (2015 рік) дeмпінгового імпорту в Україну деяких видів шоколаду та інших готових харчових продуктів з вмістом какао походженням з РФ і обґрунтованості методу, на підставі якого було визначено дeмпінгову маржу.

Комісія також виявила істотну шкоду, заподіяну національному товаровиробнику, що підтверджується погіршенням соціально-економічних показників національного товаровиробника протягом періоду дослідження (2013-2015 роки).

Зокрема, скоротилися обсяги виробництва (на 7,63%), скоротилися обсяги продажів на внутрішньому ринку України (на 20,85%), відбулося значне погіршення фінансових результатів від продажу товару на внутрішньому ринку України (на 63,36%), зменшилася рентабельність реалізації продукції на внутрішньому ринку (на 26,42%), скоротилося використання виробничих потужностей (на 6,07%), зросли залишки на складах (на 23,77%), відбулося скорочення кількості працюючих, зайнятих у виробництві товару (на 11, 06%), тощо.

Читайте також: ЩО БУДЕ З РОСІЙСЬКИМИ АНТИВІРУСАМИ, ПОШТОЮ І СОЦМЕРЕЖАМИ В УКРАЇНІ: РЕАКЦІЯ ЗАБОРОНЕНИХ КОМПАНІЙ

Нагадаємо, що минулого місяця Україна ввела антидемпінгові мита проти Росії. Київ також пообіцяв провести розслідування відносно імпорту добрив з РФ.

Як відомо, ввізні мита на імпорт російських товарів продовжені до 2017 року. Український уряд ухвалив це рішення в кінці минулого року.

facebook