fbpx
Суспільство
Українські школи очікують нововведень: відмовитися від звичного слова “батьки”

Вчителям запропонували відмовитися від звичного слова “батьки”.

“Мама мила раму”. Затерте вислів з букваря середини минулого століття, що стало афоризмом, втрачає актуальність. По-перше, в сучасному рівноправному світі не обов’язково мама повинна мити раму. Це може зробити і тато.

Ну, а якщо мова йде про українських підручниках, то тут і слово мама, і слово тато, і слово батьки, можуть замінити словом – “рідні”. І це не єдине нововведення, яке може з’явитися в українській школі.

“Батьків – в школу!” Напевно, у багатьох з нас хоч раз була така запис в щоденнику. А ось нинішні учні – просто везунчики! Вчителям запропонували відмовитися від звичного слова “батьки”. Кого ж в школу викликати? І як називати?

На цьому грунті і вибухнув неабиякий скандал. Рекомендації експертів антидискримінаційної комісії замінити слово “батьки” узагальненим – “рідні” обурили тих самих батьків.

Підручники перевіряють третій рік. Шукають дискримінацію також за віком, статтю, етнічним походженням, станом здоров’я і так далі.

Три мільйони дітей по статистиці виховуються в неповних сім’ях. Деякі втратили батька або матір, або ж батьки на заробітках. А може, не живуть разом.

Анна – мама п’ятикласника і журналіст-міжнародник. Українські чиновники з Міносвіти – каже, далеко не перші, хто готовий експериментувати. У США – штат Каліфорнія – з офіційних документів про шлюб прибрали терміни “дружина” і “чоловік”.

Читайте також: МАСОВЕ OТPYЄННЯ ВОДОПРОВІДНОЮ ВОДОЮ: В МІСТІ ОГОЛОСИЛИ НАДЗВИЧАЙНИЙ СТАН

Тепер це – “подружня пара”. Подібний крок, тільки зі словами “мати” і “батько” вирішили зробити в Парижі. В офіційних документах- буде “батько 1, батько 2”.

У Канаді така дискусія почалася в минулому році. Консервативні депутати страшно обурювалися тим, що нібито хотіли заборонити “містер” і “місіс” і ввести “батько 1” і батько 2. На що міністр соціальної політики сказав: “Все залишиться. Просто соцпрацівники будуть питати, як вам зручніше? І все будуть відповідати “.

І в Україні скандал із заміною слова “батьки” кілька перебільшений. Так вважають в Міністерстві освіти.

Стривожених платників податків запевнили: мова йде не про старих підручниках, а про тих, що готуються до друку. Повного списку рекомендацій Міністерство освіти не озвучило. Приклади журналісти збирали по крупицях.

В першу чергу, цікавила реакція самих школярів. Деякі матеріали з підручників збентежили і дітей, і психолога навіть більше, ніж антидискримінаційну комісію.

Діти різні. Вісім з десяти, на думку психологів, піддаються Буллінг. Це цькування одну дитину іншим. Тому в підручники для старшої школи теж хочуть внести корективи.

Правила навчання постійно змінюються. Тому будь-яка новація лякає батьків. У минулому році лише сто шкіл по Україні погодилися вчити першокласників по-новому.

У Києві – експериментують чотири школи. Тут не ставлять оцінок, не ставлять домашнього завдання. Можна малювати класики в коридорі, а на уроці – сидіти в кріслі-мішку. І, звичайно ж, це зовсім інші підручники.

Наприклад, в одній зі шкіл серйозно взялися за англійську мову. З вересня, будуть працювати за підручниками з самого Кембриджа. А математику – осягати на практиці.

Наталя Єфремова, заступник директора київської середньої школи №5, ділиться, зламати традицію старої школи було нелегко.

Однак залишилося одне питання: як бути батькам, які побоюються за якість оновлених підручників? Адже зараз друкарський верстат в режимі очікування, а запропоновані новації пішли на доопрацювання.

Джерело.

facebook