fbpx
Україна
Українці їдуть: чому більшість мігрантів хотіли б повернутися додому

Найбільш сильні емігрантські настрої – серед молоді до 30 років.

Українці їдуть з країни. Вчитися, заміж, але найчастіше – на заробітки. Влаштовуються нелегально, за принципом – головне зачепитися, а там – як піде, повіжомляє «Сегодня».

Цифри, оприлюднені соціологами, лякають: кожен третій українець готовий виїхати з країни назавжди. Найбільш сильні емігрантські настрої – серед молоді до 30 років.

Більшість просто не вірить, що може досягти чогось на батьківщині в професійному плані і заробити при цьому на гідне життя. Журналісти зібрали історії тих, хто виїхав з різних причин в різні роки.

Риба шукає де глибше, а людина – де краще. Богдан – емігрував в Брюссель з України, коли не зміг домогтися справедливості на батьківщині. Працював у Вінниці за договором, платив податки.

“В один прекрасний момент, коли клієнт зі мною не розрахувався. Я пішов в міліцію, пішов до податкової служби, і це закінчилося втратою часу. І ніхто нічого не повернув. Руки просто опустилися.

У Бельгії ж неможливо вступити в ділові відносини без підписання договору , адже це – серйозний аргумент в суді. Такі умови цілком влаштовують чесної людини.

Читайте також: КІТ ЦІНОЮ СВОГО ЖИТТЯ ВРЯТУВАВ ДИТИНУ

Але найпривабливіше тут – оплата праці. Є середня цінова ставка, на яку будь-який робітник може собі дозволити знімати квартиру, мати машину і відпустку і харчуватися нормально “, – розповідає він.

По Україні Богдан нудьгує, визнається, хотів би повернутися – якби платили, як в Європі. Ну а поки – розвиває свій бізнес тут. Додому не збирається.

Міграція – явище природне. Коли газелям не вистачає їжі – вони йдуть на нові пасовища. Коли вовкам не вистачає газелей, вони йдуть слідом за газелями. У людини все складніше. Але не набагато.

Коли в 90-х роках одне за іншим закрилися сотні підприємств. Коли робота була, але платити за неї ніхто не збирався. Коли Наталі перестало вистачати коштів на прожиток, вона, як і тисячі інших українців, рушила на

Захід у пошуках кращого життя. І дісталася до грецьких берегів.

Працювала в ресторанах, працювала в готелях. У ресторанах мила посуд, в готелях прибирала в кімнатах.

В її випадку збулася мрія будь-якої жінки з глибинки. Наталя зустріла прекрасного грека, вийшла за нього заміж, народила дітей і тепер насолоджується середземноморським повітрям в статусі господині кафе. Тепер вона спостерігає за міграцією самих греків.

Повертатися на батьківщину Наталія поки не думає. Луганська область , звідки вона родом, не особливо сприяє цьому.

“З 94 починаючи, їхали багато. І дуже багато. Мені здається, тоді люди просто втекли від поганого життя. Сьогодні я таких рішень не бачу. Сьогодні люди приймають більш прагматичні рішення. Люди думають про те, як побудувати свою кар’єру.

І якщо економічна середа дає їм більше можливості на заході або в Європі або на сході. і ми знаємо, і в Росію люди емігрують. і в Китай емігрують “, – говорить Тимофій Милованов, професор економіки.

Сьогодні емігранти – це не тільки ті, хто виїхав під тиском обставин. Ось , під посольством Сполучених Штатів зустрічаємо хлопця, який зібрався вчитися за океаном.

Освіта трохи кульгає в Україні, а тому і вибрав США для подальшого навчання.

А цей товариш вирушив до Польщі тому, що просто хотів змін.

Приїхали, відкрили свій бізнес – найменшу кав’ярню. І живуть-поживають, добра польського наживають.

“Погані новини в тому, що ми втрачаємо людей. Хороші новини в тому, що це знаєте, така ось трудова еміграція. Ці люди можуть повернутися до нас, якщо економіка буде зростати”, – говорить Милованов.

Якість еміграції покращився, якість життя від еміграції покращився. Це в принципі, добре для українців.

“Світ стає глобальним. Тобто, такий мультикультуралізм. І в Європі, і в штатах. Ми поступово рухаємося в тому ж напрямку, насправді”, – пояснює Тигран Григорян психолог .

Найбільша кількість наших емігрантів – в США. Тут багато чинників – і країна передова, і дійсно дуже високий рівень життя, і найнадійніша система протиракетної оборони, і знаменита грінкарти, і взагалі – країна-мрія. Але наш наступний герой не марив про неї.

Сьогодні Сергій Лискова зі своєю прекрасною сім’єю вирощує огірки на балконі в місті Ашберн. У годині їзди від Вашингтона.

Його діти виросли вже тут, але добре говорять по-українськи, пишаються вишиванками і знайомлять гостей з сімейними фотографіями.

Історія , через яку Сергій змушений був покинути батьківщину, незвичайна і пов’язана з боротьбою з корупцією.

Читайте також: ЧИ ДОВЕДЕТЬСЯ УКРАЇНЦЯМ ПЛАТИТИ ЗА КОМУНАЛКУ СУСІДІВ: НОВІ ПРАВИЛА

Лискова трудився у великій айті-компанії, яка відпрацьовувала в основному державні замовлення.

І ось ця компанія береться за проект, який фінансується Світовим банком. Тобто, надходять кредитні гроші , відсотки за якими ляжуть ще на наших онуків.

Програміст ретельно збирає інформацію про всі сумнівні операції з фінансами світового банку. А потім вирішується на відчайдушний вчинок.

Далі все відбувається стрімко і масштабно. Банк згортає фінансування всіх програм, які були заплановані по всій Україні.

Можливо, завдяки вчинку Сергія, в майбутньому емігрантів з України в світі стане менше. По крайней мере, тих, які біжать від злиднів.

facebook