fbpx
Breaking News
Приготувати смачний торт з безе, горіхами і пудингом можна, випікши один-єдиний корж. Тому рецепт сміливо можна назвати швидким і простим
Ваша страва вдасться смачною й ароматною, якщо ви будете знати, які прянощі до чого підходять. Ідеальна шпаргалка!
Ніна слухала подругу і розуміла, що Ліда розповідає про її коханого Макса… – Він тааакий!.. Ти навіть не уявляєш! – торохтіла про свого нового хлопця Ліда. – Чорнявий, підкачаний, спортивний! А почуття гумору в нього яке! Ми вчора цілий вечір Києвом на його новенькому срібному «Рено» каталися, а потім повечеряли в його улюбленому ресторанчику… Максим такий уважний… На ранок дівчата придумали план помсти.
Один чоловік міркував при мені про те, як погано одружитися на розведених жінках з дітьми. Чоловіки не люблять дітей від першого шлюбу жінки. Чому?
Всім нам хочеться зустрічатися з приємними і світлими людьми, але це не так просто. Всі люди різні, і навіть є ті, хто може заздрити або радіти чужим неприємностям. Найсильніша молитва, яка захистить від поганих людей
Суспільство
Українців хочуть змусити реєструвати sim-карти

Чиновники хочуть, щоб українці прив’язували до “сімки” свої персональні дані, повідомляє «Сегодня».

В Україні в четвертий раз намагаються впровадити обов’язкову реєстрацію sim-карт. Така практика діє вже в 90 країнах світу, йдеться в звіті GSMA.

Українські чиновники впевнені, що це допоможе поліції затримувати злочинців. Крім того, в більшості країн Європи sim-карта служить ідентифікатором громадянина. Що зміниться в Україні після введення реєстрації sim-карт.

Замість анонімності безпеку

Вперше ідею реєстрації sim-карт запропонували депутати в 2012 році. Наступного разу народні обранці проголосували за цю норму в так званих ” диктаторських законах” 2014 року. Їх скасували після втечі Януковича.

У 2015 році уряд і Держспецзв’язку розробили свій проект закону про реєстрацію sim-карт . Це повинно було перешкодити російським військовим і бойовикам анонімно передавати інформацію про українську армію і коригувати вогонь по телефону.

А 19 липня цього року Держспецзв’язку знову винесла на обговорення подібний законопроект. На цей раз реєстрація sim-карт – боротьба з кіберзагрозами.

У проекті закону не вказано, як буде проходити реєстрація sim-карт. Про це повинна подбати Нацкомісія з регулювання зв’язку. Однак сказано, що реєстрація може бути в письмовому або іншому вигляді. Закон можуть ухвалити вже восени. До 19 серпня відомство приймає пропозиції, потім проект внесуть до парламенту.

Користь від реєстрації sim-карт отримають всі: держава , оператори й абоненти, вважають автори законопроекту . Таке рішення зменшить рівень мобільного шахрайства, поліція буде працювати ефективніше і підвищиться рівень нацбезпеки країни при кібератаки, впевнені в Держспецзв’язку.

Читайте також: СТАЛО ВІДОМО, ЩО СТАЛОСЯ ЗІ ЗНИКЛИМИ У ФІНЛЯНДІЇ УКРАЇНЦЯМИ

“На сьогоднішній день немає ніяких емпіричних даних про зв’язок між реєстрацією sim-карти і скороченням злочинів. Проте, реєстрація sim-карти в даний час передбачена в близько 90 країнах”, – відзначають в GSMA.

В Україні може з’явитися чорний ринок sim-карт

Операторам доведеться знайти гроші на процес ідентифікації своїх абонентів. У проекті час на реалізацію закону обмежено трьома місяцями. За даними Держстату, в країні 56,3 млн активних sim-карт.

Згідно із законом про телекомунікації, українці і сьогодні можуть пройти ідентифікацію добровільно. Для цього потрібно прийти в центр обслуговування оператора з паспортом. Однак в Україні тільки 10% абонентів ідентифіковані, відзначає Максим Савченко , радник з регуляторних питань одного з українських мобільних операторів.

“У нас більше 23 млн абонентів. Швидко ідентифікувати таке кількості користувачів не вдасться. Особливо складно буде жителям сіл, де немає центрів обслуговування.

В Україні телеком ринок всі роки розвивався в бік припейд обслуговування і буде важко швидко перебудувати систему продажів і обслуговування як організаційно, так і фінансово. Бізнесу знадобиться тривалий перехідний період “, – прокоментував він.

На реєстрацію абонентів може знадобитися рік-два, зазначає PR- директор іншого оператора Вікторія Рубан. Все буде залежати від способу складання договору з абонентом: “Миттєво укласти і підписати десятки мільйонів угод з абонентами нереально. Знадобиться близько двох років.

При введенні системи електронної реєстрації цей термін може зменшитися до року”. Ще один великий учасник ринку підтримує ідентифікацію абонентів. Але процес реєстрації потрібно зробити віддаленим, відзначають в компанії.

Великий період реєстрації може стати причиною скорочення кількості абонентів, прогнозує консультант телекомунікаційних компаній Роман Химич. За його словами, українці не захочуть стояти в чергах. Через це знизиться кількість декларованих операторами sim-карт, але з часом воно відновиться.

“В цілому, я не очікую якогось особливо впливу. У більшості країн ЄС і оточуючих нас країнах такий порядок існує”, – відзначає експерт.

Однак в Україні може з’явитися чорний ринок sim-карт. Роман Химич зазначає, що з досвіду інших країн можуть з’явитися пропозиції купити sim-карту, яка вже зареєстрована на іншу людину.

В Україні з’являться нові мобільні послуги

Реєстрація sim-карт відкриє нові можливості, вважають в Держспецзв’язку. Це можуть бути електронні послуги, електронна торгівля і розрахунки через sim-карти. У світі мобільні послуги вже давно вийшли за рамки дзвінків і доступу в інтернет, каже Вікторія Рубан.

Sim-карта в багатьох країнах перетворилася на фінансово-платіжний сервіс і “мобільний паспорт” – Mobile ID. За словами Володимира Гроймана , Mobile ID в Україні почне працювати до кінця цього року.

У 2018 році в Україні планують запустити MNP – послугу, яка дає можливість абоненту змінювати оператора, зберігаючи номер. Без реєстрації це технічно неможливо.

Читайте також: ЯК ЖИВЕ ДІВЧИНКА З АНОМАЛІЄЮ «СИНДРОМ НЕСЛУХНЯНОГО ВОЛОССЯ»

“Як показує практика більшості країн, введення обов’язкової реєстрації абонентів полегшило доступ до електронних урядових послуг, з’явилася можливість мобільної комерції, підтримки урядових програм фінансового обліку.

І найголовніше, на наш погляд, полегшило процес зміни оператора в процесі перенесення абонентського номера”, – прокоментували в прес-службі великого оператора.

Related Post

facebook