fbpx

В Україні побудують першу платну дорогу: скільки доведеться платити

Шлях від Києва до Білої Церкви скоротиться на 30 км, максимальна швидкість руху – 130 км / ч, повідомляє «Сегодня».

Влада в черговий раз обіцяють українцям зробити хороші, але на цей раз платні дороги. Як повідомив в. о. глави Держагентства автодоріг України “Укравтодор” Славомир Новак, почнуть з будівництва нової платної траси між Києвом і Білою Церквою (райцентр в 80 км на південь від Києва).

Якою буде ця магістраль, коли вона з’явиться і скільки треба буде сплатити за швидкість і комфорт.

ЯК ПОЇДЕМО. Як розповів нам радник керівника “Укравтодору” Олександр Кава, зарубіжні інвестори готові приступити до роботи, як тільки будуть прийняті зміни в ряд законів – насамперед про концесійних дорогах і про спрощення процедури викупу землі для суспільних потреб, так як вони занадто забюрократизовані.

Крім того, держава має забезпечити інвесторів трафіком. Тобто держава гарантує, що середній транспортний потік складе, умовно, 100 автомобілів в годину , і готово сплатити концесіонерам, якщо він виявиться менше, але максимум покриють до 30% нестачі в трафіку.

Тобто, якщо проїде 70 авто і менше, то за 30 “відсутніх” скарбниця заплатить концесіонерам. За словами Кави, пропозиції вже подані в Раду.

“Є ряд європейських компаній, які зацікавлені за три роки і за 300 млн євро (понад 9 млрд грн) побудувати дорогу, альтернативну нинішньої, – говорить Кава. – Це буде дорога найвищої, 1-й категорії” А “.

Вона розпочнеться від столичного шосе на виїзді з Києва і пройде по прямій на Білу Церкву, минаючи населені пункти. Зараз опрацьовується техпроект, що передбачає по 4 смуги руху в кожну сторону біля Києва (до 10 км. – Авт.) і три смуги далі, до в’їзду в Білу Церква.

Відстань складе 50 км, або на 30 км коротше, ніж зараз. Нік ких перехресть і світлофорів не буде, тільки дворівневі розв’язки, тому дозволена швидкість руху – 130 км / ч. Водії в результаті зможуть заощадити 40-45 хв. часу і до 3 л палива за рахунок того, що не стоятимуть на світлофорах. Ну і плюс європейська якість траси”.

Що стосується оплати, то планується, що з легковика на пунктах в’їзду-виїзду, яких на трасі побудують кілька, візьмуть 9 євроцентів, або 27 грн , за кілометр. А проїзд з кінця в кінець обійдеться приблизно в 4 євро (120 грн).

З вантажних машин, як і в ЄС , візьмуть вдвічі більше (18 євроцентів / км). Інтенсивність руху на частині траси в бік Одеси поки на концесію “не тягне”. Але там планують зробити за держрахунок капремонт дороги від Білої Церкви до Жашкова (70 км) і на під’їзді до Одеси (до 10 км).

ЕКСПЕРТИ І ВОДІЇ. За словами незалежного дорожнього експерта Костянтина Кінбурна, нова траса буде цікава насамперед бізнесу.

“У Києві та Білій Церкві багато підприємств, яким потрібно швидко доставляти товари, – аналізує експерт. – А під Києвом зручно розміщувати склади, розвантаживши Окружну дорогу. Там же можна проводити і митне оформлення.

Це траса хороша як пілотний проект, на якому можна відпрацювати нюанси експлуатації платних доріг. Але її занадто мало для вирішення проблем, тому це ніяк не позначиться на загальній транспортній ситуації. До того ж є сумніви, що проект вдасться реалізувати швидко через бюрократичну тяганину з прийняттям змін до законодавство, на яких наполягають концесіонери “.

Думки водіїв розділилися. Так, киянин Сергій Пальцун готовий заплатити за швидкість і комфорт: “Я заощаджу не тільки час, але і паливо, в результаті переплата складе всього 50-60 грн”.

А ось пенсіонер з Білої Церкви Олександр Вітренко до нововведення не готовий: “Мій” Ланос “не ганяє 130-150 км / год, тому мені немає сенсу лізти на швидкісну трасу та ще й платити за це. Нехай підремонтують діючу дорогу, адже в ціні палива закладений транспортний збір, який влада зобов’язана витрачати виключно на ремонт доріг”.

Читайте також: ЯКІ АВТОМОБІЛІ УКРАЇНЦІ КУПУЮТЬ НАЙБІЛЬШЕ

БЕЗКОШТОВНИЙ об’їзду навколо ЛЬВОВА. Найближчим часом планують не обмежуватися платній трасою. “Укравтодор” готовий без іноземців побудувати безкоштовну Північну об’їзну автодорогу навколо Львова (24 км, 4 смуги), яка об’єднає кілька міжнародних трас, що забезпечують сполучення між Україною та Польщею.

Точна вартість проекту поки невідома (орієнтовно – 2 млрд 400 млн грн), але, за даними “Укравтодору”, кілометр такої траси у нас коштує 100 млн грн.

Нагадаємо, ідея платних доріг вперше виникла в 2003 році. Тоді збиралися стягувати гроші за проїзд від Києва до Одеси, але до справи не дійшло.

У 2011-му збиралися будувати чотири платні траси на Крим : Харків -Щербаковка, Львів – Броди , Ульяновка- Миколаїв – Херсон – Сімферополь і Новомосковськ -Сімферополь.

У 2013-му додали ще дві дороги – Запоріжжя – Мелітополь -Сімферополь і Велика кільцева навколо Києва (1-а черга, 75 км). Тоді за проїзд по ним планували брати з легковиків 30 коп. / Км (3 євроцента), з вантажівок 3 грн (30 євроцентів), але інвесторів так і не знайшли.

You cannot copy content of this page