fbpx

В Україні різко зміниться погода

До кінця тижня на всій території країни пройдуть грозові дощі, пише «Сегодня».

Українців на цьому тижні чекає спекотна і дощова погода. За прогнозом Укргідрометцентру, в середині тижня температура повітря на півдні підніметься до рекордних цьогоріч 36 градусів вище нуля. У той же час на заході очікується похолодання.

Так, у вівторок в західних областях повітря підніметься до 29 градусів, а в другій половині тижня опуститься до 20-24 градусів. При цьому грозовий циклон поступово пошириться із заходу на всю територію України.

Прогноз погоди на тиждень

У вівторок, 25 липня, на заході України пройдуть грозові дощі. При цьому стовпчик термометра тут буде коливатися в межах 29-31 градуси. У Львові вдень – від 27 до 29 градусів. На решті території синоптики прогнозують мінливу хмарність.

У центрі, на сході та півночі – до 31 градуса вище нуля вдень. Спекотна погода очікується на півдні країни. Тут повітря вдень прогріється до позначки – 32-34 градусів тепла.

26 липня грозовий циклон пошириться на північ країни. Грозові опади у цей день також очікуються на заході і в столиці. У західних областях – різке похолодання. Так, у Львові вдень стовпчик термометра коливатиметься в межах 20-22 градусів вище нуля.

У центрі, в Києві і півночі вдень повітря прогріється до 29-31 градуса. Жарку погоду в цей день синоптики прогнозують на півдні і сході – від 32 до 34 градусів.

У четвер, 27 липня, грозові дощі пройдуть на заході, півночі та в центрі України. У східних і південних областях – мінлива хмарність. У Херсонській області в цей день температура повітря підніметься до 36 градусів, така ж погода очікується і в Запорізькій області.

В Одесі – до 30 градусів вдень, в Миколаївській області, а також на сході України – від 33 до 35 градусів.

У центрі країни – від 31 до 33 градусів тепла . У Києві стовпчик термометра коливатиметься в межах 27-29 градусів. На півночі – від 29 до 31 градуса. У той же час в західних областях – відносно прохолодна погода. Тут температура вдень підніметься до 24-26 градусів.

28 липня грозовий циклон накриє всю територію України , крім Донецької та Луганської областей. Температура повітря на заході підніметься до 26 градусів, на півдні та сході – до 36, а в центрі і півночі – до 31 градуса тепла. У столиці температура повітря в цей день буде коливатися в межах 27-29 градусів.

Читайте також: МАТИ КИНУЛА НА ВУЛИЦІ НОВОНАРОДЖЕНОГО

Народний прогноз погоди

25 липня вшановується пам’ять священномучеників Прокла та Іларія, повідомляє портал “Синоптик” . У народі цей день називали Прокл Великі Роси. Проклова роси вважаються цілющими, їх збирали для лікування очних хвороб.

За старих часів вірили, що роса в цей день наділяє красою, спокоєм. Наші пращури помітили, якщо на Прокла вночі немає роси, а в низинах немає туману – до “поганій погоді”. А якщо нічна роса просихає – бути грозі. У цей час зацвітають гладіолуси.

26 липня відзначається собор Архангела Гавриїла. За народним календарем цей день вважається серединою літа. Якщо 26 липня на дворі сухо, то осінь буде довга, тепла і суха.

Наші предки в цей день спостерігали за ластівками: якщо вони низько літають, осінь буде довга. З цього часу подекуди граки починають збиратися в перші осінні зграї.

27 липня вшановується пам’ять преподобного Стефана Махрищського, чудотворця. З цього дня починається спад літа, який триватиме до 26 серпня. У цей час листя на деревах починають набувати осінню забарвлення. У минулі часи помітили, якщо день 27 липня спекотний, сухий, то зима буде морозною і малосніжною.

28 липня вшановується пам’ять мучеників Кирика та Іулітти. У народі цей день називали Кирик-мокродирікі, тому що часто у цей день ллє дощ . Жінки в колишні часи святкували день “матінки Улити”, шануючи її своєю заступницею.

Також в цей день вшановується пам’ять святого рівноапостольного великого князя Володимира Київського. У народі говорили: “На Володимира Червоне Сонечко сонце червоне світить”. Тому, буде дощ чи сонце, вгадати важко.

29 липня відзначається день священномученика Афіногена, єпископа Підахвійского. З цього дня холоднішати ночі, спеку йде на спад. У колишні часи помітили, якщо верес зацвів, значить липень вже поступається місцем серпня. Також народ примітив, що на Афіногена пташки замислюються (замовкають).

Читайте також: 10 НАЙШКІДЛИВІШИХ ПОЄДНАНЬ ПРОДУКТІВ

You cannot copy content of this page