fbpx

В Україні різко зміняться ціни на автогаз

Аналітик вважає, що паливо незабаром значно подешевшає‚ пише «Сегодня».

Автогаз протягом найближчих декількох днів поб’є ціновий рекорд і може перевалити за позначку в 17 гривень за літр. Про це розповів керівник відділу по роботі з клієнтами компанії “Профігаз” Євген Устименко.

Він пояснив, що головною причиною нинішньої ситуації є “тотальний дефіцит ресурсу, більше 40%”. Як відомо, що українські виробники – “Укргазвидобування”, “Укрнафта”, ” Укртатнафта “, заповнюють лише 20% ринку. Решта скраплений газ поставляється з Росії, Білорусі, Казахстану та інших країн.

“Імпорт з Росії, який становив левову частку всього українського пропан-бутану, зараз припинився повністю. Російські перенацілити на європейські ринки, де вища ціна.

Додалося також те, що прибалти теж зараз припинили відвантажувати пропан в Україні”, – вказав Устименко.

Проте, він зазначив, що навіть незважаючи на таке стрімке зростання цін, це ненадовго. Зараз в Україні очікуються поставки порівняно недорогого газу з Єгипту, Норвегії, Африки і Казахстану.

Це паливо потрапить на українські заправки приблизно через два тижні – саме такий час потрібно для його доставки і проходження митниці.

Читайте також: МАРИНА ПОРОШЕНКО ЗДИВУВАЛА ВИБОРОМ НАРЯДУ НА ДЕНЬ ПРАПОРА УКРАЇНИ

“Чекати нормалізації ситуації треба близько двох тижнів, поки воно допливе-доїде, розмитнити і потрапить на колонки. Все буде добре і 9,5 грн / л. Буде знову, треба тільки трохи почекати”, – додав він.

Нагадаємо, середня ціна на автогаз в Україні перевалила за позначку в 15 гривень. Попередній пік 13,2 грн / л був зафіксований у вересні 2016 р

You cannot copy content of this page