fbpx
Економіка
В Україні впали зарплати

За підсумками квітня 2017 року реальна заробітна плата в Україні в місячному вираженні, тобто порівняно з березнем, знизилася на 2,3%. Про це свідчать дані офіційної статистики.

Водночас, в річному вираженні – порівняно з квітнем 2016 року – реальна зарплата в середньому підвищилася на 20,7%.

Номінальна зарплата в середньому по Україні становила в квітні 6 659 гривень при мінімальній зарплаті 3 200 гривень. Це теж менше, ніж було в березні:

Нагадаємо, за підсумками березня в уряді України заявили, що зростання зарплат в країні нарешті випередило зростання цін.

Водночас, результати соціологічного дослідження “Рейтинг” говорять про те, що українці ледве зводять кінці з кінцями, а в ООН і зовсім підрахували, що 60% українців перебувають за межею бідності.

Читайте також: В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЧОЛОВІК ВИПАДКОВО ВБИВ РОДИЧКУ, НАМАГАЮЧИСЬ ЇЙ ДОПОМОГТИ

Номінальна зарплата включає тарифні посадові оклади, премії, доплати, надбавки, оплату за невідпрацьований час, а також обов’язкові відрахування: податок на доходи фізичних осіб, військовий збір.

Реальна зарплата характеризує купівельну спроможність номінальної заробітної плати, з огляду на зміну споживчих цін на товари та послуги і рівень податків та обов’язкових платежів.

Джерело.

facebook