fbpx
Breaking News
Донька мене на днях приємно здивувала. Прийшла стомлена з роботи, а на кухні сюрприз. Тортик називається “Улюбленій матусі”. Це було так приємно, смачно і красиво, що мені забракло слів, були одні емоції. Любіть та балуйте своїх рідних(рецепт)
Так, як вже зовсім скоро розпочинається піст, я стала вишукувати цікаві пісні рецепти. Цей салатик одразу ж мені припав до душі. Він не лише дуже соковитий та легкий, але й вітамінний та містить мінімальну кількість калорій. Скуштувавши один разочок – закохалася в нього назавжди!
Як тільки я торкаюся будь-якої теми в розмові, наприклад, вступ до університету, то це супроводжується словами – “ти тупа”, “ти все завалиш”, “я витрачаю гроші на тебе марно”, “у тебе немає майбутнього, якщо ти не підеш туди, куди скажу я”: пишу і плачу, чому Боженька дав мені таку маму, за чиї гріхи? Сил терпіти вже просто немає!
Мама, перш ніж починати ці стосунки, поставила батька перед вибором – вони миряться і починають жити разом, якщо він повністю припинить спілкування і забуде сина від другого шлюбу, аж до того, що і аліменти не буде платити. Тато добра людина, м’яка і він повівся. Завдяки мамі він 31 рік не цікавився сином абсолютно ніяк, повністю забув про існування своєї дитини
Ми прожили кілька років разом, але дітей все не було. Дружина сказала, що треба обов’язково одружитися, щоб було все по божому закону. Я погодився. І відразу ж все в нас вишло, як на замовлення. Я був дуже радий, це наша дитина. Вона така вимолена. Всі були б щасливі, якби я не дізнався про витівку дружини, яка вибила мене з колії
Суспільство
В Україні зростає частота захворювань на кір: як захистити себе і близьких

Лікарі радять вакцинуватися, мити дитячі іграшки і уникати людних місць, пише «Сегодня».

Кожен день в Україні відзначаються все нові випадки захворювання на кір, і число їх збільшується. Про це регулярно повідомляє Міністерство охорони здоров’я, ніж додає страхів і напруги мільйонам батьків по всій країні.

Наскільки серйозною є епідемічна ситуація, чи є вакцинація панацеєю і які запобіжні заходи слід вжити – по цих та інших важливих питань нас проконсультували наші експерти: Олег Назар, головний імунолог Медичної палати України, д. М. Н., Та Катерина Гурієнко, лікар-педіатр вищої категорії, національний тренер ЮНІСЕФ з питань імунопрофілактики.

ДІЗНАТИСЯ ВОРОГА В ОБЛИЧЧЯ

Кір – це гостре інфекційне вірусне захворювання з майже 100% -ним рівнем сприйнятливості. Вірус кору має високу летючість, передається повітряно-крапельним шляхом, і від хворого може поширюватися в сусідні кімнати і навіть на інші поверхи.

Читайте також: ЯК В УКРАЇНІ ХОЧУТЬ ВВАЖАТИ АБОНПЛАТУ НА ГАЗ

Інкубаційний період кору – 8-10 днів, але іноді триває до трьох тижнів. Навколишні можуть заразитися
за 1-2 дня до виникнення очевидних симптомів, так що високий ризик дістати хвороба від здорового на вигляд дитини.

Основні симптоми:

  • підвищена температура і нежить;
  • сухий кашель;
  • в ряді випадків – кон’юнктивіт (запалення слизової оболонки ока);
  • характерна для хвороби висип з’являється не відразу, а лише через кілька днів: спочатку – на щоках, завухами і на обличчі, а потім – вниз, по всьому тілу.

Небезпека кору не тільки в її перебігу, а й в двох неприємних особливості:

1. Значне зниження імунітету дає, як наслідок , високу ймовірність додаткового
зараження іншими інфекціями (як правило, бактеріальними).

2. Інтенсивна втрата вітамінів А і С в організмі хворої може привести до виникнення ускладнень. Найбільш грізні ускладнення – корова пневмонія та енцефаліт, на жаль, зустрічаються досить часто.

ЗУПИНИТИ МАСШТАБ

За словами Олега Назара, про епідемію в Україні поки говорити не доводиться. Але те, що кількість випадків захворювання зростає з кожним днем, – незаперечний факт.

Причиною цього є насамперед зниження так званого колективного імунітету: зараз в країні досить багато нещеплених від кору дітей: частина – через відсутність вакцини в медичних установах в минулі періоди, частина – через відмови батьків.

З огляду на, що від одного хворої дитини вірус здатний заразити до 10 інших дітей, поширення захворювання приймає широкі масштаби. А ось якщо ці 10 дітей були вакциновані від кору – подальше поширення хвороби не відбувається.

На сьогоднішній день всі медичні установи України забезпечені достатньою кількістю вакцин для того, щоб заповнити прогалини колишніх періодів.

Напрацювання імунної відповіді відбувається поступово: до 14 дня після вакцинації виробляється близько 50% захисту від вірусу, а повний захист досягається протягом місяця. Тому так важливо в нинішній ситуації не відкладати питання вакцинації дитини на потім.

ЯК НЕ ДОПУСТИТИ

“На жаль, в сучасній медицині поняття панацеї від чого-небудь не існує”, – зазначає Катерина Гурієнко. Будь-яка вакцина дає захист в 95-98% випадків. Захворіють залишилися 2-5% людей після щеплення, залежить від багатьох чинників – особливостей вироблення індивідуального імунної відповіді і дотримання графіка вакцинації.

Але навіть в такому випадку захворювання пройде в легкій формі, без розвитку ускладнень. Погодьтеся, це дуже вагомий аргумент для прийняття рішення на користь щеплень.

Крім вакцинації, правила обережності універсальні:

  1. Гігієна рук і іграшок: пам’ятаємо, що кір передається повітряно-крапельним шляхом.
  2. Свіжий чисте повітря: прогулянки і провітрювання приміщень.
  3. По можливості уникати великого скупчення людей в закритих приміщеннях: літо в допомогу!

ВАЖЛИВО! При перших ознаках захворювання ізолювати хворого і звернутися до лікаря. Не втрачайте часу і не покладайтеся на самолікування!

ЧИ Є ПАНАЦЕЯ?

“На жаль, в сучасній медицині поняття панацеї від чого-небудь – не існує” – зазначає Катерина Гурієнко. Будь-яка вакцина дає захист в 95-98% випадків. Захворіють залишилися 2-5% людей після щеплення?

Це залежить від багатьох факторів: особливостей вироблення індивідуального імунної відповіді, дотримання графіка вакцинації. Але навіть в такому випадку захворювання пройде в легкій формі без розвитку ускладнень. Погодьтеся, це дуже вагомий аргумент для прийняття рішення на користь щеплень.

ЧИ ВАРТО БОЯТИСЯ ДОРОСЛИХ

Всупереч поширеній думці, кір – це не тільки дитяча хвороба. Доросла людина може захворіти з такою самою імовірністю, як і дитина, причому перебіг хвороби з віком буде важче. Однак у дорослому середовищі поширення кору не відбувається з такою інтенсивністю, як серед дітей.

Причина – все той же колективний імунітет: масова вакцинація від кору в СРСР почалася в 1967 році, і переважна більшість дорослих у віці до 51 року отримали захист від кору в дитячому віці.

У разі, якщо дорослий, який не отримав щеплення в дитинстві, побував в контакті з хворим на кір, можливий варіант екстреної вакцинації протягом 72 годин, щоб мінімізувати ризик ускладнень, якщо зараження все ж станеться.

В іншому ж рекомендації для дорослих ті ж, що і для дітей: при перших же ознаках захворювання потрібно відразу звернутися до лікаря.

Читайте також: ЩО ЗАГРОЖУЄ УКРАЇНЦЯМ НА МАШИНАХ З ІНОЗЕМНИМИ НОМЕРАМИ: ЯКІ ШТРАФИ І КОЛИ МОЖУТЬ ЗАБРАТИ АВТО

Related Post

facebook