fbpx
Економіка
В Україні звузять смуги руху на дорогах: навіщо це потрібно

Ширина смуг визначається при проектуванні і будівництві.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України змінило в Державних будівельних нормах (ДБН) положення про ширину смуг руху в містах і селах.

Це потрібно, щоб впровадити європейські стандарти безпеки на дорогах, повідомив заступник глави Мінрегіонбуду Лев Парцхаладзе.

“Сьогодні в Україні ширина смуг руху на дорогах становить 3,5 – 3,75 м в залежності від призначення.

Однак європейська практика показує, що дороги з меншою шириною смуги руху – близько 3 – 3,25 метра – підсвідомо спонукають водіїв їхати з меншою швидкістю.

Тому в нових ДБН по вулицях і дорогах ми вирішили переглянути і адаптувати цю норму до європейських, звузивши ширину смуг руху на українських дорогах при їх проектуванні і будівництві”, – зазначив Парцхаладзе.

Читайте також: НА ДОНЕЧЧИНІ ЧОЛОВІК ПРИКУВАВ ЛАНЦЮГОМ 10-РІЧНОГО ХЛОПЧИКА

Згідно з новими нормами, ширина смуги руху на магістральних вулицях загальноміського та районного значення в найзначніших, значних, великих, середніх і малих містах, крім доріг безперервного руху, а також на селищних дорогах і головних вулицях становить 3 м.

На магістралях загальноміського значення безперервного руху в великих і великих містах ширина смуги руху становить 3,5 м. На місцевих житлових вулицях і дорогах всіх населених пунктів ширина смуги руху становить 2,75 м.

За словами Парцхаладзе, такі зміни сприятимуть:

  • підвищення безпеки дорожнього руху та зменшенню аварійності;
  • збільшення пропускної спроможності вулиць і зменшенню заторів;
  • ефективному розвитку велосипедного руху і громадського транспорту за рахунок облаштування окремих смуг для них.

Оновлені Державні будівельні норми вступлять в силу з 1 вересня 2018 року. За ним також стануть обов’язковими “острівці безпеки” на дорогах і захисні огородження на зупинках громадського транспорту.

Крім того, нові норми забороняють проектувати парковки на тротуарах і дорогах. Зокрема, заборонять розміщувати паркінги на території житлового комплексу.

Альтернатива – підземні гаражі або відкриті майданчики за 300 – 500 м від розташування будинку.

Джерело.

facebook