fbpx
Суспільство
Велокопи Харкова дивують перехожих і лякають

Друге літо поспіль за порядком в парках і зонах відпочинку Харкова стежать патрульні на велосипедах.

Кореспондент “Сегодня” приміряла на себе роль поліцейського, який з раннього ранку і до пізнього вечора крутить педалі.

На роботу з патрульними на двоколісному транспорті ми вирушили у вівторок після обіду, коли парки і сквери міста оживають. В цей день в Харкові несли службу два велопатрулі: один чергував на Журавлівці, другий – в центрі.

З останнім нам і вдалося покрутити педалі, проклавши маршрут від саду ім. Шевченка по площі Свободи, вул. Сумської і до парку Горького. На патрулювання ми вирушили з двома інспекторами – поліцейським зі стажем Яном Логвиненком і колишнім маркетологом Владиславом Волошиним.

Який потрапив в патрульні в рамках реформи. Про те, що копи багато крутять педалі, красномовно говорив їх зовнішній вигляд – обидва підтягнуті і в хорошій фізичній формі.

Більшість городян на появу поліцейських на велосипедах реагували з непідробним інтересом. “Он, дивись, копи на великах поїхали! Чи не важко вам після “Пріусів” педалі крутити?!” – Вигукують слідом харків’яни. Одні захоплювалися ними, інші – критикували, треті – фотографували.Наше патрулювання почалося в саду

Шевченка. Поліцейські об’їхали територію, уважно розглядаючи відпочиваючих на лавочках. Одне із завдань – стежити, щоб городяни не розпивали спиртне і не курили в громадських місцях. І дійсно, як тільки велокопи з’являлися на території парків, курці нервово починали гасити сигарети.

Під час нашого чергування патрульним довелося кілька разів перевірити вміст пляшок в руках підлітків. Також поліцейські звертали увагу на людей, які заснули на лавках. “У більшості випадків відпочиваючі просто сплять. Але буває, людині стало погано”, – продовжують копи.

Крім основної роботи, поліцейські на велосипедах допомагають колегам на авто. Проїжджаючи вулицями, вони стежать, щоб водії не порушували правила паркування. Наприклад, на вулиці Сумській водій припаркувався в другому ряду, але, помітивши людей у формі, тут же поїхав.

Патрульні на велосипедах їздять вулицями цілий день. Наздогнати них було нескладно, адже поліцейським доводилося часто зупинятися через відсутність велодоріжок і високі бордюри. Про намотані за день кілометри не говорять – не рахували.

“Після дня роботи в автопатрулі є сили побути з рідними, сходити погуляти, – ділиться Ян Логвиненко, – а після велопатрулювання приходиш ввечері додому без сил”.

ЕКІПІРУВАННЯ: ВЕЛОСИПЕД, ВОДА І АПТЕЧКА

На початку літа на службу заступили 12 поліцейських на велосипедах, яких поділили на групи по дві-три людини. Так, по місту їздили мінімум чотири велопатрулі. Зараз їх кількість скоротилася вдвічі: кожен день на вулиці міста виїжджає за шість поліцейських.

Робочий день у велокопов починається о 7:00. “Ми отримуємо транспорт і обладнання. Важливо, щоб все було справно”, – розповідає Владислав Волошин. Транспорт поліцейських оснащений по мінімуму: аптечка, ремонтний комплекс, пляшка для води, звуковий сигнал, два ліхтарики, шолом, протиугінний замок.

Додатково велокоп повинен мати при собі зброю, газовий балончик, наручники, рацію і камеру. “Мінімальна кількість обладнання дозволяє бути більш мобільними”, – пояснюють патрульні. Вночі патрульні не працюють через погану видимість.

You cannot copy content of this page