fbpx

Велокопи Харкова дивують перехожих і лякають

Друге літо поспіль за порядком в парках і зонах відпочинку Харкова стежать патрульні на велосипедах.

Кореспондент “Сегодня” приміряла на себе роль поліцейського, який з раннього ранку і до пізнього вечора крутить педалі.

На роботу з патрульними на двоколісному транспорті ми вирушили у вівторок після обіду, коли парки і сквери міста оживають. В цей день в Харкові несли службу два велопатрулі: один чергував на Журавлівці, другий – в центрі.

З останнім нам і вдалося покрутити педалі, проклавши маршрут від саду ім. Шевченка по площі Свободи, вул. Сумської і до парку Горького. На патрулювання ми вирушили з двома інспекторами – поліцейським зі стажем Яном Логвиненком і колишнім маркетологом Владиславом Волошиним.

Який потрапив в патрульні в рамках реформи. Про те, що копи багато крутять педалі, красномовно говорив їх зовнішній вигляд – обидва підтягнуті і в хорошій фізичній формі.

Більшість городян на появу поліцейських на велосипедах реагували з непідробним інтересом. “Он, дивись, копи на великах поїхали! Чи не важко вам після “Пріусів” педалі крутити?!” – Вигукують слідом харків’яни. Одні захоплювалися ними, інші – критикували, треті – фотографували.Наше патрулювання почалося в саду

Шевченка. Поліцейські об’їхали територію, уважно розглядаючи відпочиваючих на лавочках. Одне із завдань – стежити, щоб городяни не розпивали спиртне і не курили в громадських місцях. І дійсно, як тільки велокопи з’являлися на території парків, курці нервово починали гасити сигарети.

Під час нашого чергування патрульним довелося кілька разів перевірити вміст пляшок в руках підлітків. Також поліцейські звертали увагу на людей, які заснули на лавках. “У більшості випадків відпочиваючі просто сплять. Але буває, людині стало погано”, – продовжують копи.

Крім основної роботи, поліцейські на велосипедах допомагають колегам на авто. Проїжджаючи вулицями, вони стежать, щоб водії не порушували правила паркування. Наприклад, на вулиці Сумській водій припаркувався в другому ряду, але, помітивши людей у формі, тут же поїхав.

Патрульні на велосипедах їздять вулицями цілий день. Наздогнати них було нескладно, адже поліцейським доводилося часто зупинятися через відсутність велодоріжок і високі бордюри. Про намотані за день кілометри не говорять – не рахували.

“Після дня роботи в автопатрулі є сили побути з рідними, сходити погуляти, – ділиться Ян Логвиненко, – а після велопатрулювання приходиш ввечері додому без сил”.

ЕКІПІРУВАННЯ: ВЕЛОСИПЕД, ВОДА І АПТЕЧКА

На початку літа на службу заступили 12 поліцейських на велосипедах, яких поділили на групи по дві-три людини. Так, по місту їздили мінімум чотири велопатрулі. Зараз їх кількість скоротилася вдвічі: кожен день на вулиці міста виїжджає за шість поліцейських.

Робочий день у велокопов починається о 7:00. “Ми отримуємо транспорт і обладнання. Важливо, щоб все було справно”, – розповідає Владислав Волошин. Транспорт поліцейських оснащений по мінімуму: аптечка, ремонтний комплекс, пляшка для води, звуковий сигнал, два ліхтарики, шолом, протиугінний замок.

Додатково велокоп повинен мати при собі зброю, газовий балончик, наручники, рацію і камеру. “Мінімальна кількість обладнання дозволяє бути більш мобільними”, – пояснюють патрульні. Вночі патрульні не працюють через погану видимість.

Читайте також: ДОЛАР В УКРАЇНІ ВПАВ

НОВИЙ НАБІР ПАТРУЛЬНИХ

В управлінні патрульної поліції Харкова говорять про кадровий голод, тому 11 липня тут стартував черговий набір нових співробітників, який анонсував начальник копів першої столиці Вадим Лисничук.

Вибирати кандидатів на 250 вакантних місць будуть в кілька підрозділів: для патрулювання міста і обслуговування викликів, що надходять на номер 102, для підрозділів дорожньої патрульної поліції і тактичної підтримки патрульної поліції.

Набір триватиме до 30 липня. Щоб поповнити ряди копів, потрібно заповнити анкету на сайті відомства. Вимоги до претендентів не змінилися: вік від 20 до 35 років, наявність повної середньої освіти, вільне володіння українською мовою, відсутність судимостей. Кандидатам доведеться продемонструвати знання законів і логічне мислення, а також хорошу фізичну підготовку. Зарплату обіцяють у 8000 грн.

You cannot copy content of this page