В українському сегменті інтернету стає все більше оголошень про приватних майстрів, які готові виконувати будівельні роботи, допомагати по дому і надавати інші послуги.
З’ясували, як можна заробити, якщо працювати не за наймом, а по оголошенню.
Домашній майстер Володимир має політехнічна освіта і досвід роботи в конструкторсько-технологічному бюро, але вже три роки займається ремонтом квартир.
“Коли тільки починали, я по чотири замовлення брав. Зараз беру два замовлення за день. Десь гривень 500 виходить”, – розповідає Володимир.
Онлайн-сервіс замовлення послуг, на якому зареєструвався Володимир, працює так:
- Клієнт розміщує заявку: що потрібно зробити і скільки готовий заплатити. Це оголошення бачать майстри – хто перший відгукнеться, той отримує контакти замовника.
- Сторони по телефону обговорюють деталі і домовляються про зустріч.
- Після виконання роботи замовник і виконавець ставлять один одному оцінки і пишуть відгуки.
Саме позитивні характеристики на сайті вивели Володимира в ТОП кращих майстрів Києва.
А ось Валерія знайшла улюблену роботу, яку можна виконувати, не виходячи з дому – жінка бере собак і котів на пересмикування.
Читайте також: РАДА НАБЛИЖАЄТЬСЯ ДО КІНЦЯ: ДЕПУТАТИ ГОТУЮТЬ ВАЛЮТНИЙ БЕЗВІЗ І ПЕРЕПІДПОРЯДКУВАННЯ СБУ
“Беру на пересмикування на час, коли замовник їде у відпустку або у відрядження. Вони у нас живуть, як на курорті”, – розповідає Валерія.
Бізнес вона розкручує теж через інтернет. За три роки роботи з’явилися і постійні клієнти.
Роботу до душі Валерія і Володимир знайшли завдяки інтернет-порталу, які чотири роки тому придумали випускники авіаційного університету Олександр і Роман. Сервіс працює в 70 містах України і навіть прижився в Білорусі і Казахстані.
“Це онлайн ринок послуг, де ви можете протягом декількох хвилин розмістити заявку, описати, що вам потрібно зробити, а вже через хвилину-дві є готовий фахівець”, – зазначає керівник сервісу замовлення послуг Роман Кірігетов.
Вікових обмежень для такої роботи немає, запевняють творці сервісу.
“У нас є виконавці, яким 76. Є дідуся, які користуються смартфонами і займаються кур’єрськими доставками”, – розповідає Кірігетов.
Якщо раніше фріланс був можливий тільки для творчих спеціальностей і сфери IT, то зараз він поширився і на інші професії.
До слова, майстер може заробляти 1500-2000 доларів на місяць – це можна порівняти з заробітками IT-фахівців.