fbpx
Суспільство
Воздвиження Хреста Господнього: що ні в якому разі не можна робити в свято 27 вересня

Дізнайтеся, яке свято відзначаємо 27 вересня, його історію, традиції та значення цілющою ікони.

27 вересня православні віруючі відзначають свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, один з 12 головних свят Православної Церкви. Детально про цей день, його історію, традиції, чудотворної цілющою іконі Воздвиження Хреста, а також про те, що не можна робити в свято.

Християни в цей день вшановують пам’ять віднайдення Хреста Господнього, яке відбулося, згідно з церковним переданням, в 326 році в Єрусалимі біля гори Голгофи – місця Розп’яття Ісуса Христа.

Після розп’яття і воскресіння Ісуса Христа погани намагалися всіма способами стерти з пам’яті людської спогади про цю подію, пишуть історики.

Читайте також: ЧОМУ 24 ВЕРЕСНЯ НЕ МОЖНА ПОЧИНАТИ НОВІ СПРАВИ, І ЩО ЦЬОГО ДНЯ ГОТУЮТЬ ЧОЛОВІКИ І ЖІНКИ

Щоб висловити зневагу до Ісуса Христа, невіруючі засипані землею Голгофу і Гріб Господній, а на їх місці звели храм, де язичники поклонялися своїм ідолам.

Все змінилося тільки через 300 років, за часів імператора Костянтина Великого. За його правління найбільша святиня християнства була знайдена знову.

Що не можна робити в свято Воздвиження Хреста Господнього 27 вересня

 • У наших предків існували різні прикмети і традиції, пов’язані з цим днем. Так, наприклад, вважалося, що в свято Воздвиження Хреста Господнього все плазуни, змії і ящірки, сповзають в одне місце, щоб влаштувати собі на зиму гніздо. Тому в будинках ретельно замикали ворота і двері, щоб змії не заповзли в будинок.
 • Згідно з народними повір’ями в цей день заборонялося ходити в ліс. У народі кажуть, Лісовик обходить свої володіння і перераховує всіх тварин.
 • Якщо людина попадеться йому на очі, то з лісу він уже не повернеться.
 • Вважається, що в свято 27 вересня ведмеді залягають у зимову сплячку, змії ховаються в нори до самої весни і відлітають останні перелітні птахи.
 • Також існує повір’я: не дратуй ніякого важливого справи на Воздвиження Хреста, бо все розпочате піде прахом. Так, що краще залиште всі важливі справи на завтра.
 • Пам’ятайте, що в цей день всі православні дотримуються суворого посту.
 • Не можна їсти м’ясо, рибу, яйця і молочні продукти. Їжу можна приправляти тільки рослинною олією.

Воздвиження Хреста Господнього: у чому допомагає ікона

Ікона Воздвиження Хреста відома своїми чудотворними здібностями. Після щирої молитви Святому Хресту тяжкохворий жінці вдалося піти повноцінний шлях зцілення від xвopoби.

Допомагає ікона Воздвиження Хреста в щирих молитвах, їх вимовляють перед образом, щоб:

 • Справитися з безпліддям.
 • Позбутися від невиліковних xвopoб.
 • Вилікувати хворі кістки і суглоби.
 • Справитися з хронічними мігренню.
 • Вилікувати зубний бiль.

Історія свята Воздвиження Хреста Господнього

13 вересня 335 року в Єрусалимі освятили храм Воскресіння Христового. На честь цієї події свято Воздвиження Хреста Господнього перенесли на 14 вересня (за новим стилем – 27 вересня).

Усьому християнському світі про це розповіли єпископи, які приїхали на освячення з різних куточків Римської імперії.

Не забудьте в цей свято піти до церкви, щоб подякувати Богові за порятунок, а також помолиться за своє здоров’я і здоров’я своїх рідних.

Джерело.

facebook