Я людина проста, живу в селі на Волині, село у нас маленьке, далеко від міста, я всього лише кілька разів в житті туди їздила. Все моє життя – тут, я не люблю метушню міську, машини, великі будинки.
Вийшла я заміж за місцевого хлопця, ми з Дмитром жили добре, але у нас дуже довго не було діток, 9 років! Ми молилися, їздили по святих місцях і джерелах.
І диво сталося – в ніч на Івана Купала 35 років тому народилася наша Алевтина, яку так назвали на честь бабці Дмитра.
На ранок після народження донечки мені моя бабуся, яка в нашому селі лікувала людей молитвами і замовляннями, сказала, що Алевтинка буде незвичайна дитина, не така як усі сільські.
Так воно й було: в город чи до худоби нашу дитину було не загнати, зате від книжок не відірвати. Мене це дивувало, засмучувало, але що вже вдієш – така вродилася.
Але ж вродлива, розумна така дитини вдалася! Вчилася на відмінно, вчитися у виш хотіла. Але ми з чоловіком відмовили – грошей таких у нас нема, та й навіщо воно для сільського життя?
Дочка нас послухала. Але такою як ми так і не стала. Переїхала в райцентр, влаштувалася там на роботу, власними зусиллями і за допомогою курсів вивчила англійську мову, перекладає студентські тексти чи щось там таке. Купила квартиру, машину.
Чоловік мій вже полинув на небо, живу сама, Алевтинка лиш зрідка в гості заїжджає. І кожного разу я її вмовляю: лишайся! Але все даремно.
Я, вже й не знаю, чесно кажучи, як людям с селі в очі дивитися! Всі однокласниці і подружки моєї дочки вже діток в школу віддали, а моя пустоцвітом ходить, про сімʼю і дітей і думати не думає!
Та й кому вона вже треба в 35 років? Я раджу їй вже хоч за Микиту з нашого села йти, її однокласника. Він звичайно на голову нижчий, хата маленька, та й жінка колишня з дітьми – на сусідньому подвірʼї, але хоч не сама би була моя Алевтинка.
Але дочка й чути про таке не хоче, сказала, що з часом мріє в іншу країну виїхати взагалі. Ну як так можна??? Покинути рідну землю, село?
А казала ж мені баба, ще коли Аля народилася, що вона дивна буде. Я дуже засмучена, якщо чесно, не про таку старість у самотності я мріяла, хотіла онуків і затишного родинного тепла, життя у колі рідних і близьких людей.
Автор – Олена М.
Фото – авторське.
Передрук без посилання на ibilingua.com заборонено.
Недавні записи
- Нас з сестрою ростила й виховувала тітка Ліда, мамина сестра. І ось тітки не стало. Ми сиділи якраз за поминальним столом, коли я зважилася розпочати цю розмову, обличчя моєї сестри вмить змінилося. Але я маю подбати про свою дитину і забезпечити її, як сестра не розуміє! Нині ми не спілкуємося. І так, я її розумію
- Моїй свекрусі всього 55 років, жінка в соку! Так ні ж, ломиться жити до нас, як свекра не стало, хоче аби я перед нею на задніх лапках скакала, подай-принеси. Вона втомилася, їй важко – втратила чоловіка, таке в країні коїться. Свою квартиру переселенцям хоче в оренду віддати і з нами грішми ділитися, чоловік в захваті від ідеї мами. Зарано ще вінки купувати, а вона зібралася! Краще би заміж ще вийшла. Готувати вона так і не навчилася, хіба що кілька дуже вже буденних страв страв: макарони, смажена картопля і яєчня, не більше. До прибирання ставиться за принципом «головне, щоб не як у свинарнику». От нащо це мені в моїй квартирі? Він хоче взяти кредит у банку та поміняти мою квартиру з доплатою на трикімнатну
- “Щоб їм добре було! Цим сходам!” – поскаржився якось Антон, прийшовши додому. Він був весь червоний і задиханий. А я знаю, що перед будинком у нас всього шість сходинок – шість, не двадцять і навіть не десять. – Любий мій, а скільки ти насправді важиш?, – прямо запитала я Антона. – Ну, знаєш, я вже давно не хлопчина…” – відповів він, прямуючи до ванни, а після до холодильника. Я дивилася на нього, як він плив у просторі, і мені здалося, що він якось округлився. Рад не рад Антон став на ваги
- Недавно свекруха зателефонувала, щоб до Миколая я її пофарбувала, бо вона йде на якийсь ювілей. – Як не можеш? То таке виходить, ніби ти рідній матері відмовила. Це ж твоя робота. – Так, робота, за яку я повинна отримувати гроші. А від вас і батончика за 15 гривень не отримаєш!, – не стрималася я вперше в житті. Після цього десь два дні зі мною свекруха не розмовляла, а недавно спитала, може я буду мати час дома, щоб її в порядок привести. І ви знаєте, в голові пролетіла така думка, щось та й з тим волоссям “зробити”
- До Люди я поїхала на перший поклик, бо обстановка дома зі свекрухою загострювалася. І власне, Валерій, чоловік моєї сестри, перевернув моє уявлення про сім’ю з ніг на голову. З самого ранечку він прокинувся, привів себе в порядок, приготував нам всім сніданок, кавусю і до кавусі. Після ми мило гуляли по місту. Я була під враженням. Але дома мене чекав “сюрприз”. По-перше, Олег нас навіть не зустрів. Їхали ми маршруткою, бо бензин дорогий. Але і це ще пів біди