fbpx

Як довго буде дешевшати долар: прогноз курсу на свята

Долар поступово дешевшає після різкого зльоту вище 31 грн/дол в кінці листопада: напередодні його курс на міжбанківському ринку опустився до 27,8 грн.

Готівковий долар в обмінниках продають в середньому по 28,03 грн, купують по 27,8, але покупців небагато.

На жаль, аналітики фінринку очікують нового подорожчання долара вище 28 грн/дол вже з наступного тижня. Джерело

Основною причиною вони називають традиційний надлишок гривні до кінця року і скорочення надходження валюти в країну в січні наступного.

Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин пояснив таке велике зростання курсу (понад 2 грн за три дні, потім падіння на 1,5 грн в наступні три дні) двома факторами: введенням воєнного стану і що послідувала за цією панікою населення, який кинувся скуповувати валюту.

При цьому паніка вміло підігрівалася валютними спекулянтами: мовляв, беріть долари сьогодні, а то завтра буде ще дорожче.

Читайте також: Мороз і сніг, але не скрізь: прогноз погоди в Україні на тиждень

“Зараз ситуація стабілізувалася, але вже після 15 грудня варто очікувати нового зміцнення долара через появу на ринку надлишку гривні.

У грудні відбувається закриття актів договорів держбюджету з госпсуб’єктами, повернення ПДВ, за рахунок чого багато гривні йде на ринок під закупівлі валюти підприємствами валюти за вигідним поки курсу для госпдіяльності в 2019 році.

А пропозиція ВКВ, навпаки, знижується, так як експортери починають продавати валюту не раніше кінця січня. 

В результаті попит на валюту суттєво перевищує ін едложеніе і курс її зростає”, – аналізує Пендзин.

Пендзин прогнозує плавне зростання долара до кінця січня-початку лютого до 28,4-28,5 грн/дол.

Старший аналітик ГК FOREX CLUB Андрій Шевчишин, каже, що в січні гривня може залишитися в межах 28-29 грн/дол.

Січня для гривні є періодом ослаблення, що пов’язано з сезонними коливаннями. Але в 2019 році цей тренд може не реалізуватися.

“Жорстка кредитно-грошова політика НБУ, перехід на трирічне бюджетне планування, отримання коштів МВФ і ЄС дадуть гривні підтримку.

Плюс високі комунальні тарифи в отопсезон обмежують ресурс на покупку валюти у населення.

Але ризики для гривні зберігаються – це можливість продовження воєнного стану і ліквідність (надлишок грошей) в системі і на руках у випадку бюджетних виплат”, – пояснив Шевчишин.

А ось керівник секретаріату Ради підприємців при КМУ Андрій Забловський вважає, що гривня незабаром почне поступово слабшати і впаде нижче 29 грн/дол:

“Традиційно після свят в середині січня починають оживати міжбанківський і готівковий валютний ринки.

В умовах, коли основна сума виплат за зовнішнім боргом України в 2019 році припадає саме на січень-березень (близько 2 млрд доларів), варто очікувати серйозного тиску на міжбанківський ринок як спекулянтів, так і інших валютних гравців (НБУ, Держказначейства).

В результаті курс гривні на кінець січня 2019 року може скласти 28,5-29,1 грн/дол”.

You cannot copy content of this page