Корисні поради та хитрості, які допоможуть зробити зміст машини менш витратним.
1. Їздите правильно
- Уникайте пробок
Почнемо з їзди. Як би банально це не прозвучало, але ви повинні чітко спланувати свій маршрут, перш ніж вирушити в дорогу.
Це позбавить від намотування кіл по місту і стояння в пробках з працюючим двигуном, які обернуться змарнованим паливом. Середня витрата на холостому ходу зазвичай становить від 1 до 1,5 літрів на годину в залежності від обсягу двигуна.
Саме тому не варто також захоплюватися довгим прогрівом – сучасним моторам досить пари хвилин роботи до початку руху.
- Не лихачте
Якщо хочете знизити витрату палива, доведеться забути про високих швидкостях і різких прискорень. Розганяйтеся плавніше, заздалегідь знижуйте швидкість перед перехрестями і уникайте різких гальмувань, щоб не спалювати бензин даремно.
А найкраще пересувайтеся з крейсерською швидкістю авто, зазначеної в документації, – на ній витрата буде мінімальним.
- Знизьте аеродинамічний опір
Під час їзди по трасі обов’язково закривайте вікна, щоб поліпшити обтічність. З цієї ж причини рекомендується знімати багажник з даху, якщо він не використовується.
Основний багажник теж краще не захаращувати непотрібними речами – чим менше вага, тим менше витрачається паливо.
Читайте також: ТИПОВІ ЗВИЧКИ, ЯКІ МОЖУТЬ СИЛЬНО НАШКОДИТИ ВАШІЙ ФІГУРІ
- Вимикайте додаткові прилади
Ще більшої економії можна досягти, своєчасно відключаючи кондиціонер, обігрівач, фари та інші прилади. Все це надає додаткове навантаження на генератор, що тягне підвищена витрата палива.
Жарти жартами, але кілька відсотків до витрати можуть додати навіть лампи підвищеної потужності в фарах.
- Паркуйтеся в тіні
Паркуватися теж потрібно з розумом. У спекотну погоду машину краще залишати в тіні, не піддаючи зайвий раз впливу сонячних променів.
Розігріте повітря і без того провокує підвищений випаровування палива, так що не варто додатково розпалювати автомобіль на сонці.
2. Заправляйтеся правильно
- Заправляйтеся вночі
Як не дивно, але правильна заправка автомобіля допоможе заощадити на паливі. Досвідчені водії вважають за краще відвідувати АЗС рано вранці або пізно ввечері, коли на вулиці прохолодно.
Щільність палива залежить від температури. Чим вона вища, тим менший обсяг потрапить в бак.
- Заливайте повний бак
Намагайтеся не заправлятися по 5-10 літрів, а завжди заливати повний бак, щоб не кататися на заправку через кілька днів, спалюючи даремно дорогоцінний паливо.
А ось до вибору марки бензину не варто підходити з фанатизмом – орієнтуйтеся на рекомендації виробника і не женіться за самим преміальним і дорогим паливом.
- Користуйтеся знижками
Також не забувайте про акції, програми лояльності та інших знижки, які є майже на всіх АЗС. Розплачуйтеся бонусами, заведіть дисконтну карту і купуйте паливо за зниженою ціною.
3. Слідкуйте за машиною
Рада, про який можна зайвий раз не нагадувати, але все ж. Своєчасне проходження ТО гарантує надійну роботу машини і дозволяє знизити витрати на паливо, а також витрати на незапланований ремонт.
- Вчасно міняйте витратні матеріали і перевіряйте колеса
Особливу увагу варто приділити повітряного фільтру, стан якого позначається на витраті палива. Перевіряйте установку розвалу-сходження коліс і підтримуйте правильний тиск в шинах – обидва моменти збільшують опір при русі, а разом з ним і витрата.
- Утепліть двигун
Взимку багато палива витрачається на прогрів двигуна, тому має сенс потурбуватися про його утепленням за допомогою спеціального ковдри. Це прискорить нагрів двигуна і дозволить йому довше не остигати, що позитивно відіб’ється на витраті палива.
4. Обслуговувати правильно
- Закуповуйте деталі самостійно
На обслуговуванні машини і проходженні ТО також можна непогано заощадити. Якщо виконуєте ремонт в автосервісах, то намагайтеся купувати запчастини самостійно, порівнюючи ціни в декількох магазинах.
Майстри зазвичай пропонують «тут і зараз», але за завищеними цінами. При цьому не факт, що деталі виявляться якісними.
- Використовуйте якісні аналоги деталей
Ще більше заощадити на ремонті можна, якщо купувати не оригінальні запчастини, а їх аналоги. Підібрати оптимальні деталі по співвідношенню ціни і якості допоможуть профільні форуми по вашій марці автомобіля.
- Перевіряйте списки послуг і торгуйтеся
Не зайвим буде вивчити список регламентних робіт при проходженні ТО і відмовлятися від різних додаткових послуг, які люблять нав’язувати власники автосервісів.
Не соромтеся торгуватися і вимагати знижку, особливо у випадках, коли вас щось не влаштовує.
- Виконуйте дрібний ремонт самі
Можна взагалі звертатися до фахівців тільки в серйозних ситуаціях, а дрібний ремонт на кшталт заміни свічок, масла або перегоріли лампочки виконувати самостійно.
На форумах і YouTube легко знайти детальну інформацію та, витративши небагато часу, зробити все своїми руками.
- Користуйтеся пунктами самообслуговування для мийки
Ще один пункт, на якому можна заощадити, – це мийка. Щоб підтримку машини в чистоті не так било по кишені, можна їздити на мийку через раз і іноді мити автомобіль самостійно.
Крім того, по можливості варто користуватися пунктами самообслуговування, які обходяться набагато дешевше автомийки.