fbpx

Як подорожчало життя з липня минулого року

Життя українців неухильно дорожчає – за даними Держслужби статистики, за 6 місяців інфляція склала 7,9%, а за січень-червень 2017 року ціни зросли на 13,8% в порівнянні з аналогічним періодом 2016, пише «Сегодня».

Економісти відзначають, що в червні інфляція прискорилася в порівнянні з травнем, склавши 1,6% за місяць проти 1,3%, хоча зазвичай буває навпаки. На осінь вони прогнозують подорожчання нафтопродуктів і основних продуктів, крім овочів.

ЦІНИ І ЗАРПЛАТИ. Як видно з інфографіки, за рік найбільше подорожчали молоко, вершкове масло, сигарети і алкоголь, збільшення їх вартості склало 25-28%. Як роз’яснив нам директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, “шкідливі звички” росли в ціні через постійне підвищення акцизних податків на них з боку держави.

А молочка – тому, що продовжує знижуватися поголів’я худоби. На 12% збільшилися за рік і ціни на м’ясо.

Причин, за словами Дорошенка, дві – зниження пропозиції на ринку і відкладене подорожчання, адже в минулому році ціни на м’ясо росли удвічі повільніше, ніж інфляція. У той же час яйця – як і раніше найдоступніший товар, вони стоять навіть дешевше, ніж рік тому.

З промтоварів серйозно виросли в ціні лише нафтопродукти – на 21%, або на 4,3 грн за літр бензину. Все інше подорожчало на 3-5% і менше.

Енергоексперт Валентин Землянський нагадав, що ціна на паливо, 85% якого імпортується, у нас залежить від курсу долара і світових цін на нафту. І те, і інше рік тому було дешевше приблизно на 20-25%. А ось невелике зростання цін на інші промтовари, наприклад, одяг, побутову техніку, експерт пояснює відсутністю попиту.

ПРОГНОЗИ. Експерти обіцяють, що восени подешевшають тільки овочі і яблука нового врожаю на 20-30%, наприклад, кілограм картоплі буде коштувати 4 грн (зараз 6-7). “Причина нинішньої дорожнечі – через морозну весни урожай ранніх овочів запізнився, але зниження цін вже почалося”, – говорить аналітик Української аграрної конфедерації Дмитро Дейна.

Дорошенко очікує, що в другому півріччі м’ясо буде дорожчати на кілька гривень на місяць, і поступово ціни піднімуться ще на 20% (до 120-130 грн/кг).

Землянський прогнозує, що восени підвищиться вартість палива приблизно на 1-1,2 грн/л, так як очікується, що долар подорожчає.

Читайте також: СКІЛЬКИ ЗАРОБЛЯЮТЬ УКРАЇНЦІ: КИМ КРАЩЕ ПРАЦЮВАТИ

You cannot copy content of this page