Що робити, якщо гроші потрібні тут і зараз, а ви на дні: роботи немає або кредитна історія безнадійно зіпсована.
Як саме ви дійшли до такого життя – неважливо. Можливо, фірма, де ви працювали, несподівано збанкрутувала, товариш, який зайняв велику суму грошей, раптово зник, ви посварилися з другою половиною і виявили, що в гаманці порожньо.
А завтра платити за оренду житла або іпотеку. Не панікуйте. Вихід є завжди.
1. Продайте непотрібне
Позбавтеся від одягу, сумок, аксесуарів, техніки, якою ви користуєтеся нечасто. У кризовій ситуації можна залишити собі тільки необхідне.
Речі доведеться виставити на продаж на інтернет-барахолці за низькою ціною, інакше вони швидко не продадуться. Але іншого виходу немає.
Також ви можете сходити в комісійний або ломбард. Це менш вигідний, але більш швидкий спосіб прилаштувати ваші речі. Майте на увазі: ваш ноутбук в ломбарді, швидше за все, оцінять вкрай дешево з урахуванням його зносу. А викуповувати його, якщо буде така можливість і бажання, доведеться за вищою ціною.
Але це в будь-якому випадку краще, ніж брати мікропозик під скажені відсотки.
Читайте також: 7 ІСТИН, ПРО ЯКІ ВАМ НІКОЛИ НЕ РОЗКАЖУТЬ БЛИЗЬКІ І ДРУЗІ
2. Здайте щось в прокат
Вивчіть оголошення: що саме здають інші і що користується попитом. Якщо вам пощастило жити в туристично привабливому місці, запропонуйте кімнату в квартирі або всю квартиру (поживіть у друзів або родичів).
Здати в прокат можна навіть фототехніку, вечірні сукні та аксесуари, вашу фотогенічну породистого собаку для фотосесій і так далі.
3. Запропонуйте швидкі послуги через соцмережі
Запитайте себе: що саме ви вмієте робити добре? Через сарафанне радіо або Avito можна спробувати знайти замовників на масу послуг:
Генеральне прибирання.
Вигул собак, перетримка тварин (кішок, хом’яків) і пташок на час від’їзду господарів. Також в платних пересмикувань зазвичай потребують волонтерські групи, які займаються лікуванням і прістройства бездомних тварин.
- Догляд за дачею або будинком.
- Починка сантехніки, дрібні ремонтні роботи по дому.
- Манікюр, зачіска та інші б’юті-послуги.
- Налагодження та ремонт комп’ютерів.
- Юридичні консультації (особливо пов’язані з покупками, що стосуються захисту прав споживачів).
- Фотосесії. Якщо ви не профі, зізнайтеся в цьому чесно, поясніть, що напрацьовуєте собі портфоліо, а тому встановили низьку ціну.
- Доставка втомленого водія з ресторану додому. Власники автомобілів можуть офіційно (приєднавшись до сервісу таксі) або неофіційно (просто постояв у питних закладів) підзаробити на розвезення святкуючих громадян. Але прорахуйте всі витрати і врахуйте ризики.
- Написання привітань, розшифровка текстів, коректура.
- Заявіть про себе якомога голосніше. Якщо є можливість, розкажіть про свою тяжкої ситуації.
Ви зможете на собі випробувати, чи дійсно працює теорія шести рукостискань. Напевно серед ваших знайомих знайдуться ті, хто погодиться прилаштувати вас тимчасово на роботу.
4. Стати донором
Якщо, зрозуміло, дозволяє здоров’я. За порцію кpoві вам запропонують безкоштовне харчування, або винагороду – 5% від величини прожиткового мінімуму, встановленого в вашому регіоні. Докладні розцінки можна дізнатися в центрах кpoві.
При оплатній здачі кpoві донорські виплати варіюються від 8 до 45% від величини регіонального прожиткового мінімуму. Плата залежить від групи кpoві і від того, які саме компоненти ви здаєте.
5. Підробити в інтернеті
Заробити в мережі можна на відгуках: за них платять деякі відомі сайти. Також можна ставити лайки і дізлайки, накручувати перегляди, вступати в групи, робити перепис, залишати коментарі в соцмережах. Оплата невисока: в середньому до 1 рубля за одне завдання.
6. Займіться хендмейдом
Імбирне печиво, скрапбукінг, в’язані речі та іграшки – все це на ура розходиться через соцмережі, особливо в святкові дні. Якщо ви, звичайно, встановіть осудну ціну. У Мережі можна знайти масу інструкцій з виготовлення ексклюзивних речей і просуванню хендмейд .
7. Влаштуйтеся на підробіток
Іноді утворюються тимчасові вакансії. Можна підробити двірником, прибиральником, офіціантом, кур’єром, аніматором. Частіше переглядайте оголошення: можливо, хтось терміново шукає саме такого фахівця, як ви.
Як не нарватися на шахраїв
Перше і найголовніше правило: не віддавайте свої гроші. Якщо в процесі пошуку роботи вас просять за щось заплатити, купити або пропонують якусь схему, в результаті якої ви віддасте свої гроші, відразу припиняйте спілкування з цією «компанією» і забудьте про неї назавжди.
Ви шукаєте роботу, щоб заробити гроші, а не віддати їх. Це перша ознака шахрайства. Так, заплатити можна за складання грамотного резюме , переклад резюме на іноземну мову, навчання або кар’єрне консультування. Але ці послуги завжди відкрито пропонуються, і озвучуються відповідні суми.
Звертайте увагу на те, які вимоги пред’являє роботодавець. Чи не будуть платити півмільйона людині без досвіду роботи. Не будьте наївними.
Чим вище зарплата, тим більше вимог буде пред’являти роботодавець. Він платить за те, щоб його бізнес працював і приносив гроші.
В інтернеті часто зустрічаються схеми обману для фрілансерів. Шахраї освоїли такий спосіб виманювання грошей: претендентам пропонують залишити велику суму в заставу того, що вони дійсно не підведуть і виконають доручену роботу.
Або просять перерахувати певну суму «для відкриття електронного гаманця», на який нібито будуть згодом переводити зарплату. І пропадають. Це йде в унісон з головним правилом: не віддавайте свої гроші.
Також можна зіткнутися з дуже привабливими вакансіями без вказівки контактної інформації роботодавця. Для зв’язку з ейчаром вам запропонують не відправити резюме, а зробити дзвінок або надіслати СМС-повідомлення, після чого з рахунку вашого мобільного телефону буде списана певна сума.
Ще варіант: ви отримуєте лист з нібито великої і солідної організації, де вам повідомляють, що ваша кандидатура пройшла конкурсний відбір на зарахування в штат. Правда, для дотримання всіх формальностей потрібно зареєструватися на сайті. Для реєстрації пропонується відправити СМС – зрозуміло, повідомлення платне.
Тому користуйтеся перевіреними ресурсами і адекватно оцінюйте пропозиції роботодавців.
8. Створіть фінансову подушку
Це, звичайно, не спосіб швидко заробити, але порятунок від форс-мажорних ситуацій. Як тільки ви видертися з фінансової ями, відразу ж починайте створювати запас на чорний день .
Грошей має вистачити мінімум на три місяці вашої звичайної життя, а краще – на півроку.
З чого почати? З самого простого: зробити вольове зусилля і з наступної зарплати почати відкладати гроші. На дно краще більше не потрапляти.