Смартфони знають про своїх господарів занадто багато і впливають на їхнє життя набагато більше, ніж можна уявити.
Як смартфони стежать за нами
Щодня використовуючи свої смартфони, ми генеруємо величезний потік даних. Відстежуючи і аналізуючи нашу поведінку, гаджети створюють цифрові профілі користувачів з безліччю деталей нашому особистому житті.
І це далеко не простий облік наших активностей: цифрові профілі використовуються компаніями в їх цілях і, як правило, без нашого відома. Збираючи інформацію під час роботи додатків або у фоновому режимі, складні алгоритми аналізують безліч усього, включаючи місце розташування, історію пошуку, комунікації в соцмережах, а також фінанси і біометричні дані.
Що вони знають про нас
Всі ці відомості можуть розповісти багато про що. Кожен тип даних говорить про наших інтересах, уподобаннях і хобі, на основі яких можна зробити висновки про освіту людини, віросповідання, політичні погляди, а також про соціальні зв’язки і здоров’я.
Різні типи даних об’єднуються для побудови всеосяжного профілю, і вже є компанії, що спеціалізуються на продажу такого роду інформації.
Такі профілі можуть містити важливу конфіденційну інформацію на кшталт етнічної приналежності, рівня доходу, сімейного стану та складу сім’ї.
Читайте також: РАЙСЬКИЙ КУТОЧОК ДЛЯ ТУРИСТІВ ВИЗНАНИЙ НАЙНЕБЕЗПЕЧНІШИМ ОСТРОВОМ НА ЗЕМЛІ
Недавнє дослідження показало, що сім з десяти мобільних додатків відправляють зібрану інформацію третім особам. При цьому дані з різних програм доповнюють один одного. Фактично смартфон можна перетворити в пристрій для стеження .
Як використовуються отримані дані і чим це загрожує
Така інформація дуже затребувана серед компаній і потрібна в першу чергу для таргетированной реклами та надання персоніфікованих послуг. Однак цим її застосування не обмежується.
Нав’язування кредитів
Навіть звичайна таргетована реклама, заснована на даних зі смартфонів, може мати реальний вплив на наше життя і благополуччя. Люди в скрутному фінансовому становищі можуть отримувати рекламу мікропозик в пошуку, а скориставшись їхніми послугами, потрапити в боргову яму.
Перевірка кредитоспроможності
Дані в соцмережах також можуть служити для визначення кредитоспроможності. В якості індикаторів використовується аналіз мови повідомлень користувача і навіть аналіз платоспроможності його друзів.
Це, в свою чергу, може впливати на рівень податків, процентні ставки по кредитах, можливість купити житло і перспективи кар’єрного росту.
Такий же ризик з’являється, коли ми використовуємо додатки для платежів і покупок.
Все це не віддалене майбутнє, а реальність. Смартфони є ефективними пристроями для стеження, і всі, хто використовує їх, схильні до такому ризику. При цьому неможливо визначити всі збираються і використовуються смартфонами дані, щоб зрозуміти масштаб впливу. Те, що нам відомо, може бути лише початком.