fbpx
Здоров'я
Як уберегтися від грибка на ногах

Є кілька правил профілактики появи грибкових зaxвopювaнь нігтів ніг.

Грибкові зaxвopювання нігтів доставляють багато неприємностей: шкіра у нігтів і між пальців постійно свербить, на ній з’являються дрібні тріщини, а самі нігті жовтіють і відшаровуються.

Скупчення в opганізмі грибків викликає дисфункцію всього opганізму, виділяючи токсичні речовини. Крім того, грибок руйнівно діє на імунну систему людини.

Ці зaxвopювання проявляються в результаті розмноження грибків-дерматофітів. Тому дуже важливо дотримуватися головні правила здоров’я ніг.

Читайте також: ВЧЕНІ НАЗВАЛИ ГОЛОВНУ КОРИСТЬ ВОДОПРОВІДНОЇ ВОДИ

Сверблячка і запах

Симптоми грибка нігтів на ногах і руках проявляються поступово. Спочатку виникають попрілість і здуття шкірного шару між пальцями, свербіж, з’являється неприємний запах.

Якщо грибок вразив кисті рук, то може виникати дрібна висипка, яка нагадує мокнучу екзему. Сам ніготь уражається пізніше, коли грибок проникає в нігтьову пластину і роз’їдає її верхній шар, що призводить до зміни кольору (найчастіше пожовтіння) і деформації.

Якщо ви помітили у себе перші ознаки грибкового ураження, необхідно негайно звернутися до лікаря і почати лікування. Але краще, звичайно, не допускати появи цього неприємного зaxвopювання. А для цього необхідно знати, як і чому воно виникає.

Басейн – небезпечне вогнище

Передача грибка нігтів походить від носія інфекції. Через взуття, предмети для манікюру або підлогове покриття. Вогнищами мiкози є лазні, басейни, роздягальні.

Основним заходом профілактики проти грибкових зaxвopювaнь є звичайне дотримання правил гiгiєни. Ноги обов’язково мити два рази в день – вранці і ввечері. У такі місця, як басейн і лазня, слід приходити зі своїми тапочками.

Важливо також правильно підбирати взуття. Вона повинна бути зручною, просторою, що не здавлювати ноги. Краще, якщо взуття зроблене з дихаючих матеріалів.

Ще один критерій – ноги повинні залишатися сухими. Тепле вологе середовище провокує розвиток грибка нігтів.

Джерело.