Покупці нового житла стають все більш вимогливими. Українців уже не влаштовує квартира, підходяща тільки за критерієм “ціна – якість” в потрібному районі.
Споживачі хочуть отримати цілий комплекс переваг і за її порогом – презентабельні комфортні холи, доглянуту закриту територію, власну добре розвинену інфраструктуру, приємних сусідів і планування, в якій кожен оплачений квадратний метр буде функціональним.
Яке житло зараз найактуальніше на ринку новобудов і наскільки забудовники готові в своїх нових проектах враховувати зростаючі вимоги покупців.
Диктує покупець
Умови ринку як і раніше диктує покупець. Тому навіть ті, кому по кишені тільки економсегмент, вибирають упорядковані ЖК з комплексної інфраструктурою – дитячими садами, школами, спортцентр, дитячими та спортивними майданчиками, паркінгами та інші.
“Біля будинку, в якому ми орендували квартиру, був вічний автоколлапс – ніяких паркінгів і стоянок в радіусі кілометра! Мешканці ставили свої авто у вузькому проїзді між будинками – ні меблі завезти, ні швидкої, пожежної машинам не під’їхати, порушені всі норми безпеки, – розповідає киянка Анна Іллінська. – тому хоча у нас немає авто, свою однокімнатну ми шукали в новобудові в тому числі з нормальним під’їздом і великим паркінгом “.
За словами начальника відділу продажів міні-міста SVITLO PARK Олександра Панфілова, в Києві все частіше стали з’являтися масштабні проекти, що будуються в форматі “місто в місті”.
“Такі об’єкти зараз показують найвищі показники продажів – більше 50 квартир на місяць. Також покупець прагне стати власником квартири в тому ЖК, де передбачена рекреаційна інфраструктура: наявність зон відпочинку, природних або ж створених забудовником парків”.
Якісь незручності або забобони (наприклад, “перший-останній поверхи не брати”) забудовники намагаються компенсувати фішками”, – розповідає Олександр.
“На перших поверхах ми передбачили особисті дворики, які мають два входи: з вулиці, в власний дворик, і традиційно – з під’їзду. Так об’єднані зручності квартири і можливість відпочити на свіжому повітрі”, – розповідає маркетинг-директор компанії NOVBUD Оксана Ганенко.
Читайте також: ЯК УКРАЇНЦІ ЗМОЖУТЬ ЗАКОННО ОГОЛОСИТИ СЕБЕ БАНКРУТАМИ
Раціональні “квадрати”
Покупці стали більш вимогливими і до раціонального використання площі. Оскільки на ринку первинної нерухомості вибір ЖК досить великий, знайти забудовника, який зможе виконати більшість переваг, – реально.
Так, деякі будівельники прийшли до висновку, що краще спочатку робити планування під кожного конкретного замовника (раніше це було можливо тільки за додаткову плату на ранньому етапі будівництва), ніж потім власник вже готової квартири починає трощити стіни, часто порушуючи норми. Інші забудовники, навпаки, пропонують повністю готові рішення або квартири-трансформери.
“Характерним є перевага на користь планувальних рішень об’єктів з максимальною функціональністю використання кожного квадратного метра.
З нашого досвіду, на однокімнатних квартирах зупиняють свій вибір молоді люди або пари без дітей, які не мають значними коштами, але хочуть свою приватну територію. Такі клієнти часто хочуть отримати готове рішення – наприклад, купити квартиру з ремонтом під ключ з меблями і технікою.
Покупець не великих двокімнатних площ (до 65-67 кв. м), особливо якщо обмежений бюджет, але стоїть питання багатозадачності, віддають перевагу квартирам-трансформери: у них можна досить комфортно розпланувати і задіяти всі простори всередині квартири з найбільшою користю”, – розповідає директор з продажу та маркетингу Royal House Руслана Грабко.
Оплата за ціною оренди
З оплатою забудовники також намагаються підлаштовуватися під клієнтів.
“Найпопулярнішими в минулому році були пропозиції з великою розстрочкою і невеликим першим внеском. Купують найкраще житло, яке можна оплатити спочатку 30-50%, а потім протягом 2-3 років (а іноді і більше) щомісяця вносити суму, еквівалентну оренді.
Також ми очікуємо в цьому році пожвавлення довгострокового іпотечного кредитування. Це дуже важливо для будівельників і покупців”, – говорить генеральний директор компанії New City Developers Денис Седаков.