fbpx

Які важливі свята чекають нас у вересні-2017

У цьому місяці нас чекають три найважливіших свята.

Вересень багатий подіями, про які слід пам’ятати кожному християнину. У цьому місяці нас чекають три найважливіших свята – Усікновення Голови Пророка Предтечі – 11 числа, Різдво Пресвятої Богородиці – 21 числа, і Воздвиження Хреста Господнього – 27-го, повідомляє «Сегодня».

  • 11 вересня 2017 року

У цей день православні та греко-католики відзначають свято Усікновення Голови Пророка Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна (в народі – Головосік).

Святий Іоанн Хреститель (Предтеча) або “посланець” Христа, який передбачив його прихід, утворює сполучну ланку між Старим і Новим Заповітом, він останній в ряді старозавітних пророків і перший святий Нового Заповіту, в якому розповідається його історія .

Православна церква називає це свято великим. Він встановлений на честь подій часів початку Нового Завіту. У цей день за наказом тетрарха Галілея Ірода був страчений Іоанн Хреститель – людина, яка хрестив Ісуса Христа у водах Йордану.

Читайте також: НАВІЩО ПОТРІБНО ЗАПАСАТИСЯ ОВОЧАМИ І ФРУКТАМИ НА ЗИМУ

У цей день люди дотримуються суворого посту. Не можна нічого різати, що нагадує собою голову. Взагалі вважається, що в цей день не варто брати в руки гострі речі: ніж, сокиру, пилку.

Тобто, все, що нагадує мученицьку відхід святого. У народі кажуть, що якщо зрізати головку капусти в цей день, то може потекти кров.

  • 21 вересня 2017 року

Різдво Пресвятої Богородиці. Двонадесяте церковне свято, тобто відноситься до великих подій з життя Діви Марії і Ісуса Христа.

В цей день, згідно зі Священним Писанням, в праведної сім’ї Іоакима і Анни з’явилася на світ донька – майбутня Мати Сина Божого – Діва Марія.

Наші предки в цей день намагалися не займатися важкою фізичною працею, а ще під забороною була генеральне прибирання в будинку. На Різдво Пресвятої Богородиці вся сім’я збирається вдома на святковий обід.

  • 27 вересня 2017 року

Воздвиження Хреста Господнього. Вважається, що в цей день було знайдено і повернуто на священну ізраїльську землю Хрест Господній – той, на якому був розп’ятий Ісус Христос.

Це сталося в 326 році. У зв’язку з цією подією, в усіх церквах відбувається урочисте богослужіння.

У цей період останні перелітні птахи відлітають у вирій. Вважається, що той, хто побачить найостанніший пташиний переліт, може сміливо загадувати бажання, і воно обов’язково збудеться.

По погоді в день Воздвиження Хреста Господнього визначали, яким буде наступне літо. Вважалося, що якщо 27 вересня дме північний вітер, літо буде спекотним.

You cannot copy content of this page