fbpx

Їсти чи не їсти: лікарі розповіли, чи так важливо регулярно їсти супи

Їсти чи не їсти: лікарі розповіли, чи так важливо регулярно їсти супи.

Супи та борщі обов’язково готують на обід в садах і школах, санаторіях і лікарнях. І рідкісна господиня не включає ці страви в меню, дбайливо вимовляючи чоловікові, який відмовився від розсолику, що “шлунку погано”, і переконуючи доїсти ріденьке дитини.

Але так чи страшно харчування без супів?

“Їжа в рідкому або твердому вигляді для здоров’я без різниці, – заспокоює Людмила Денисенко, відомий дієтолог, член Європейської асоціації з вивчення ожиріння. – Важливо інше – щоб щодня організм отримував термічно оброблену їжу.

У теплому вигляді вона повноцінно засвоюється, і всі поживні речовини з неї швидко потрапляють в кров. Таким чином, починати обід супом або відразу приступати до другого гарячої страви – справа смаку і звички. в той же час варто сказати, що суп має ряд хоч і не виняткових, але дійсно корисні властивостей”.

Попереджає дефіцит корисностей в opгaнізмі

М’ясні бульйони містять екстрактивні речовини, а вони стимулюють виділення шлункових соків. Таким чином обід, не просто включає суп або борщ, а й починається з них, забезпечить повноцінне перетравлення і всіх інших страв.

Читайте також: ЩО ПОТРІБНО ЇСТИ ДІТЯМ ПЕРЕД ІСПИТАМИ: З’ЯСУВАЛИ ВЧЕНІ

Засіб проти набору зайвої ваги

За рахунок обсягу з’їденого насититися можна лише однією тарілкою першої страви. При цьому калорійність 300 мл супу в 2-2,5 рази менше аналогічного кількості гарніру і в 3-6 разів других страв з м’яса.

Тобто супи (щодня, будь-які) і розвантажувальні дні на них (тільки овочевих), випередивши набір ваги за рахунок невисокої калорійності і, що важливо, без шкоди здоров’ю, так як містять всі необхідні організму речовини: тваринні білки, жири і вуглеводи.

Ідеально для дітей і літніх людей

За рахунок всього спектру необхідних організму продуктів (м’ясо або риба, овочі, крупи, спеції) в легкозасвоюваній формі перші страви незамінні для дітей (їх шлунково-кишкового тракту переварює не всі цілісні продукти), людям похилого віку і xвopим (переварювання їжі відбирає частину ресурсів на відновлення).

Корисний суп: нюанси його приготування

  • М’ясо – не в окріп

Якщо ви не впевнені, що тварина, птах або риба вирощені без застосування антибіотиків, гормонів та інших малокорисних добавок, кладіть їх для варіння бульйону в холодну воду: білок згорнеться не так швидко, а значить шкідливості встигнуть максимально перейти в воду.

Її після закипання через 5-7 хвилин злийте, залийте новою порцією води, і вже цей бульйон використовуйте для супу.

Якщо в якості м’яса ви впевнені на 100%, кладіть його в киплячу воду – так воно буде смачнішим. Для прозорості бульйону після закипання зніміть піну і варіть на повільному вогні.

Прозорість курячий бульйон вариться так: закип’ятіть воду в каструлі (додавши солі) і чайнику. Курку рясно полийте окропом з чайника, щоб поверхня м’яса мала зварений вид.

Опустіть її в вируючий окріп в каструлі і варіть далі. Додайте нечищену цибулину (лушпиння додасть бульйону насичений золотистий колір) і очищену морквину.

  • Не використовуйте кістки

Кістки і реберця містять багато жиру, а кістковий мозок накопичує радіоактивні сполуки. Їжте перші страви на них вкрай рідко.

  • Без засмажкою до корок

Пасерувати овочі – допустимо, а ось зажарювати – немає : канцерогени організму ні до чого. Здоровіше і не менш смачно, ситно і жирно буде, якщо додати крапельку рослинного або вершкового масла в готову страву. Але не в каструлю, а кожному їдцю в тарілку, безпосередньо під час обіду.

  • Обережно з приправою

Натуральні приправи (трави, стебла, квіти, ягоди, насіння) мають лікувальні властивості. Тому до їх вибору і кількості варто підходити обдумано, інакше супом можна нашкодити здоров’ю.

  • Теплим і без хліба

При низькій температурі організм буде витрачати сили на нагрівання їжі, а надто гарячий суп обпече слизову оболонку рота і стравоходу. Оптимальна температура подачі перших страв – 60-70 ° С.

При більш високій температурі смакові сосочки мови стають менш чутливими, а то і зовсім втрачають чутливість.

Хліб на дріжджах і з білого борошна викликає бродіння в кишечнику і здуття живота, що веде до дискомфорту і знижує засвоєння корисних речовин з їжі, так як погіршує травлення.

Першому немає заміни

Може виникнути таке заперечення. Якщо з’їсти правильний бутерброд (приготований з хліба з цільного зерна, відвареного м’яса і овочів) з чаєм, то це буде рівноцінною альтернативою супу, адже така їжа – здорова, так само термічно оброблена, а за рахунок чаю – не тверда.

“З’їсти можна, – каже Людмила Едуардівна. – Але щоб така їжа стала настільки ж легкозасвоюваній, як суп, кожен шматочок варто пережовувати не менш хвилини. Навряд чи у кого-то вистачить часу і терпіння це робити”.

Джерело.

You cannot copy content of this page