fbpx

З України йде мережу російських магазинів дешевого взуття

Основні конкуренти Kari вже покинули український ринок, пише «Сегодня».

Велика російська взуттєва мережа Kari має намір закрити магазини в Україні. Про це повідомили три джерела: директор торгового центру, консультант з нерухомості та керівник великої торговельної мережі.

“По одному з наших торгових центрів прийшов лист про розірвання договору оренди з жовтня”, – підтвердив комерційний директор девелоперської компанії Будхаус Груп Максим Гаврюшин.

У компанії “Карі Україна ” не відповіли на запит журналістів, але один із співробітників компанії підтвердив плани закриття і додав, що мережа можуть продати. Ще одне підтвердження – спам-рассилкаSMS, в яких йдеться про масштабні розпродажі в зв’язку з закриттям.

Kari – російська взуттєва мережа, заснована в 2012 році бізнесменом Ігорем Яковлєвим. Яковлєв також заснував мережу магазинів з продажу побутової техніки і електроніки ” Ельдорадо “. Але згодом продав російську частину бізнесу чеському фонду PPF Group, а українську – бізнесменові Віктору Поліщуку.

У розвиток взуттєвої мережі бізнесмен вклав близько 150 млн дол. У 2015 році Kari отримала 392 млн дол. Виручки, що на 37,14% більше 2014 року, писав “Комерсант”. Збиток компанії за 2015 рік – 115 млн дол .. Фінансових результатів українського підрозділу компанія не розголошує.

В Україні Kari управляє мережею з 26 магазинів в Києві, Харкові, Одесі, Львові та інших великих містах, повідомляється на її сайті. Власник “Карі Україна”, за даними Єдиного реєстру юридичних та фізичних осіб, – кіпрський офшор “Раундвіль Менеджмент Лімітед”, кінцевий бенефіціар – Ігор Яковлєв.

“Представники Kari планували продати мережу в Україні, але, наскільки мені відомо, покупців не знайшли. Проблема в тому, що вони працюють в торгових центрах, де і так представлені практично всі профільні оператори. Який сенс їх купувати?” – розповідає директор взуттєвої мережі, який побажав залишитися неназваним.

За останній рік в Україні вже закрилися дві мережі з продажу недорогий взуття – найбільший російський ритейлер Centro і дискаунтер Plato. У прес-службі MTI своє рішення тоді пояснили незадовільними фінансовими показниками магазинів.

Причиною закриття магазинів Kari могла стати неправильна робота зі стоками і високі орендні ставки, за якими погоджувалася орендувати приміщення компанія в період активного розвитку, припускає директор мережі ССС Максим Кінаш.

Читайте також: КОЛИ В УКРАЇНІ СПАДЕ СПЕКА

“Наприклад, навесні на вітринах магазину можна було побачити зимове взуття”, – говорить він.

Проблемою для рітейлера могла стати девальвація гривні, яка призвела до зростання цін на взуття, додає партнер компанії Atlas Advisors Олексій Ращупкин. Мережа виконувала свої зобов’язання по орендній платі, хоча останні місяці спостерігалося зниження її оборотів, додає Гаврюшин з Будхаус Груп.

Після закриття всіх магазинів конкурентів в Україні залишиться тільки одна мережа з продажу недорогий взуття.

You cannot copy content of this page