fbpx
Події
За дві години виловили 200 кг: в річці в Житомирській області масово гuнe риба

Мepтвoю рибою всіяні обидва береги річки Гуйви, навколо стоїть затхлий запах.

Рибу відрами дістають з річки Гуйва в Житомирській області. Але такий улов не особливо радує місцевих жителів. Адже риба мepтвa, і ніхто не знає – в чому причина її масової зaгuбeлі. Версій – кілька.

Карасі, окуні, щуки – їх тут тисячі – гойдаються на воді черевом догори. Мepтвoю рибою всіяні обидва береги річки Гуйви, навколо стоїть затхлий запах.

З берега і на човнах, сачками і мережею неживу рибу виловлюють місцеві рятувальники. Знаходять і мepтвux раків.

“В мішки завантажимо її, на трактор – і міська рада відправить це все в село Зарубинці – у нас там є скотомогильник”, – говорить начальник Микола Кобилинський.

Щоб повністю очистити річку, знадобиться кілька днів.

Читайте також: ЗЕМЛЮ НАКРИЛИ ПОТУЖНІ МАГНІТНІ БУРІ: ЯК УБЕРЕГТИ СВОЄ ЗДОРОВ’Я

Щука, плотва, краснопірка – тут близько двохсот кілограмів мepтвoї риби. Її виловили рятувальники з річки всього за дві години.

Начальник варти рятувальників Віталій Коляденко назбирав 5 відер. І це тільки в одному місці.

Зустрічається і жива риба, але місцеві кажуть – з нею щось не так.

Жителі Андрушівки припустили – риба вмupaє, тому що в річку потрапляють каналізаційні стоки – міські. Нам показують добре замаскований гілками колодязь. Його знайшли по вируючому звуку.

Але міський голова Андрушівки все заперечує. Міська каналізація, мовляв, ні до чого. Адже труби, на які вказують місцеві жителі, насправді йдуть не в річку, а в спеціальний відстійник – через насосну станцію спиртзаводу

Мер припускає – всьому виною – спека. Вона, мовляв, і стала причиною мopy риби.

Проте – воду з річки все-таки перевірять. Сюди вже приїздили екологи з обласного центру. Взяли і зразки мepтвoї риби. Результати будуть відомі наступного тижня.

Джерело.

facebook