fbpx
Україна
За несплату аліментів заборонять водити машину і виїжджати за кордон

Майже 600 тис. дітей, які живуть в неповних сім’ях, зараз не отримують аліменти. Влада серйозно вирішили взятися за проблему з аліментами в країні.

Так, ще влітку 2017 був прийнятий закон, згідно з яким розмір аліментів виріс до 50% від прожиткового мінімуму, а самі виплати стали визнавати власністю дитини.

Читайте також: У КИЄВІ ПОДОРОЖЧАВ ПРОЇЗД В МАРШРУТКАХ І БУДЕ ЩЕ РОСТИ

У грудні минулого року Рада проголосувала за новий законопроект, який істотно посилював покарання для неплатників аліментів. Зовсім скоро прийняті зміни вступлять в силу.

“Новинкою закону є посилення відповідальності за несплату аліментів і позбавлення так званих аліментників певних благ і комфорту за їх неправомірні дії. Необхідно відзначити, що тепер, відповідно до закону, за несплату аліментів суд може призначити покарання у вигляді загальнокорисних робіт на строк до двох сотень годин.

При чому, в випадки ухилення боржника від виконання таких робіт, останній може і зовсім потрапити за грати, тобто, бути заарештованим на певний час”, – говорить Олександр Роздоріжне, юрист адвокатського об’єднання Suprema Lex.

Одними з головних нововведень стали посилені покарання за несплату аліментів. Так, згідно з новим законодавством, якщо борг по оплаті аліментів перевищив суму платежів за 6 місяців, неплатнику загрожує:

  • заборона на виїзд за кордон;
  • заборона на використання зброї (в тому числі і пневматичного);
  • заборона на полювання;
  • заборона на водіння авто (виняток передбачено для військових під час мобілізації та учасників АТО, якщо це є для них способом заробітку або ж авто використовується в зв’язку з інвалідністю);
  • призначення двох місяців соцработ (оплата на погашення заборгованості, під виняток потрапляють інваліди, вагітні, жінки старше 55 років і чоловіки старше 60 років.

Джерело.

You cannot copy content of this page