fbpx
Світ
Збір врожаю полуниці в Польщі під загрозою через брак працівників з України

Міністерство праці Польщі готує ряд рішень для спрощення процедури працевлаштування для іноземців.

У Польщі, де раніше з’явився профспілка, який допомагає обдуреним заробітчанам, до 40% врожаю полуниці може залишитися неприбраним через брак працівників з-за східного кордону, зокрема з України.

Про це заявив президент Національної асоціації виробників овочів і фруктів Анджей Гаевнічек.

За його словами, не тільки урожай полуниці, але також вишні та малини, знаходиться під загрозою. Все це через зміни в адміністративно-правових нормах.

“Працівники з України дуже довго чекають візи, а на основі біометричних паспортів їх не впускають до Польщі, оскільки, в оцінці Митної служби, на основі цих паспортів можуть в’їжджати лише туристи.

Проте, відповідно до закону, власники цих паспортів також, протягом трьох місяців , можуть працювати. Польської економіці це дуже допомогло б”, – зазначив Гаевнічек.

Читайте також: ЯК В УКРАЇНІ ЗРОБИТИ КОЖЕН ЧЕТВЕРТИЙ ПОХІД ДО ЛІКАРЯ АБСОЛЮТНО БЕЗКОШТОВНИМ

Плантатори звертаються до митним службам ліберальніше ставитися до працівників з України. Вони очікують, що уряд змінить правила.

Міністерство праці Польщі готує ряд рішень для спрощення процедури працевлаштування для іноземців та, зокрема, скорочення часу на отримання дозволу на роботу від відповідних органів в Польщі.

Джерело.

facebook