fbpx
Здоров'я
Жадібність викликає запори, інфаркти та інсульти

Як позбутися від фізіологічних наслідків психологічної недуги

Жадібність і заздрість – напевно, риси людської натури, які найбільш засуджують. Вони висміяні в народних казках, оплаканиі в давній і сучасній поезії, мільйони разів побиті в прозі. Однак саме вони направляють життя мільйонів людей, адже позбутися їх вкрай складно. Так історично склалося, що обидві ці риси людського характеру базуються на древньому інстинкті виживання. Накопичив жирок – вижив, є пара зайвих золотих – нагодував сім’ю, а якщо спустив все на вітер – перетворився в голоту, а значить, і шанси врятуватися в разі катастрофи втратив. З тим, що вміння збирати корисно в будь-які часи, не посперечаєшся. Однак іноді в силу різних причин це якість починає домінувати, і користь обертається жадібністю. Як проходить життя жодних людей – тема не однієї статті, а ось до яких захворювань призводять жадібність і заздрість, розкажуть процесуальний психолог Лілія Чиж і фахівець з психосоматики Любодара Любченко.

Читайте також: Недовіра до медиків змусила вагітну народжувати як аборигени (фото 18+)

СКУПІСТЬ ВЕДЕ ДО ІНСУЛЬТУ

Щоб краще розібратися із захворюваннями, супутніми жадібності, треба не забувати, що ця якість тісно пов’язана зі скупістю або бажанням побільше утримати. Звідси і головна проблема жодних – затримка стільця (запори). При цьому зазвичай жадібність пов’язують з бажанням накопичити багатство або з неможливістю відмовитися від зайвої копійки. Однак не все так однозначно, і часто люди тримаються не стільки за гроші, скільки за минуле, образи, думку оточуючих або роботу. Також люди, які страждають запорами, можуть бути педантичні і зазвичай прагнуть до контролю.

СТРЕС. Крім цього, жадібні люди завжди знаходяться в напрузі і стресі, а значить, мають проблеми і з гормональною системою. Два гормони стресу, кортизол і адреналін, дані природою для виживання до критичних ситуаціях, регулярно виділяються при постійному стресі. Вони порушують обмін речовин, а вже метаболічні проблеми призводять до ендокринних захворювань і в першу чергу до діабету.

СЕРЦЕ. Крім того, регулярний стрес впливає і на в’язкість крові, а значить, загрожує тромбоутворенням і серцево-судинними проблемами. Страх втрати накопиченого також супроводжує тривога, яка впливає на нервову систему, викликаючи насамперед безсоння і нервозність.

ЗАЗДРІСТЬ. Це почуття суміжне жадібності. Його можна направляти в потрібне русло і завдяки йому домагатися того, що знаходиться в руках іншого і так муляє око. Однак часто буває і так, що це відчуття не є конструктивним і не спонукає до досягнення висот, а лише змушує страждати від власної ущербності.

ПОВЕРНУТИ РАДІСТЬ І ВИЛІКУВАТИ ШКТ

Отже, можна виділити кілька основних захворювань, від яких страждають жадібні і заздрісні люди.

1. Коліти та запори, які символізують нездатність легко розлучатися з минулим, боязнь щось випустити з рук, страх втратити значуще або опинитися в безвихідному становищі.

2. Астма. Вона буває у тих, хто хоче занадто багато чого, бере більше, ніж віддає, а розлучається з чим би то не було з великими труднощами.

3. Виразка – ще один супутник заздрості.

4. Бувають у жадібних людей і проблеми зі спиною. Саме вони відображають страх втратити гроші, бідності, боязнь бути використаним і нічого не отримати натомість. При цьому у них є переконання, що нікому не можна довіряти.

ЗУСТРІЧ З ВНУТРІШНІМ ЖАДНЮГОЮ. Привести до бажання попрацювати з цими якостями може почуття, що людина живе даремно. Ще однією причиною можуть стати складності у відносинах, до яких призводить така риса характеру. А оскільки жадібність і заздрість – лише прояв глибоких внутрішніх проблем, то і розбиратися потрібно перш за все з ними. Найкраще робити це з фахівцем, тому що часто в такій роботі доводиться стикатися з травмуючим досвідом. Однак є метод і для самостійної роботи – зустріч зі своїм внутрішнім жаднюгою. У спокійній обстановці закрийте очі, уявіть його у всій красі і запитайте, чому він такий? Навіщо йому потрібно бути жадібним, навіщо йому збирати те, що він тягне в будинок, так чи життєво необхідно все, зібране за роки? І, найголовніше, яке почуття насправді стоїть за бажанням брати? Виконуючи цю техніку, стежте за диханням, звертайте увагу на тілесні відчуття. Така зустріч може дати усвідомлення своїх справжніх мотивів поведінки та допомогти в лікуванні супутніх захворювань.

КОРІННЯ ПРОБЛЕМ — В НЕЛЮБОВІ

Жадібними і заздрісними зазвичай стають люди, обділені ніжними теплими почуттями. З раннього дитинства вони відчувають, що не отримують безумовної любові і через це неусвідомлено починають добирати відсутню почуття різноманітними замінниками. І найдоступніші з них – матеріальні. Зазвичай у таких людей водяться не тільки грошики про запас під подушкою. У їхньому будинку ще і багато мотлоху, а на тілі – шишечки, жировики, нарости. При цьому все накопичене найчастіше складується на чорний день і не приносить радості. А найсумніше, що така жага приречена на незадоволеність, адже насправді того ресурсу, якого їм не вистачає (любові), заповнити кредиткою і мотлохом не виходить.

ФІГУРА. Нерідко супроводжують жадібності повнота і ожиріння. При цьому зовні такі люди можуть виглядати щедрими. Однак діляться вони в основному не тим, чим володіють в надлишку, а намагаються зняти останню сорочку, тобто не стільки дати, скільки показати, що давав. Така щедрість – лише маска.

НАУКА ЗАЗДРИТИ. Схожа історія і з заздрістю, адже її коріння теж йдуть в дитинство. Притому вчать заздрити дітей саме батьки – звичайно, несвідомо. Виховні фрази з серії “Подивися, на кого ти схожий! Не те що Коля з сусіднього під’їзду!” або “Ось Сашенька добре вчиться, тому йому купили велосипед. А ти на що здатний?”. Батьки впевнені, що так вони стимулюють дитину до отримання нових знань і доброї поведінки. І не підозрюють, що насправді вчать її порівнювати себе з іншими, до того ж свідомо не в свою користь. Саме такі діти, виростаючи і дивлячись на успішних товаришів, думають не “От молодець, зумів добитися, значить, і я можу!”, а зовсім інше: “Звичайно, у нього все є, адже йому все дістається легко”.

Джерело

facebook