Звідки береться застуда на губах і що з нею робити

Застуда на губах – це прояв невиліковного вipycy, від якого немає захисту. Але не все так страшно.

Звідки береться застуда на губах

Застуда на губах з’являється завжди за однією схемою. Спочатку відчуваються неприємний свербіж і поколювання – це значить, що скоро намалюються бульбашки з рідиною всередині, які будуть свербіти.

Через деякий час вони лопнуть і покриються скоринкою, а потім зникнуть. Весь цикл життя бульбашок триває 7-10 днів.

Висипання з’являються через вірус простого герпесу – поширеної інфекції, яку неможливо вилікувати. Вона роками живе всередині тіла.

Зазвичай вона ніяк не впливає на людину, але в період загострення з’являються ті самі бульбашки. Це трапляється після:

  • Інших зaxвopювань: ГРВІ , загострення хронічних інфекцій, травм.
  • Сильних стресів.
  • Втоми і перевтоми.
  • Сонячних oпіків.
  • Іноді герпес активізується у жінок перед менструацією.

Читайте також: ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО ВАС РОЗКРУЧУЮТЬ НА НЕПОТРІБНІ ВИТРАТИ В ПЛАТНІЙ КЛІНІЦІ

Як лікувати висипання

Для лікування простого герпесу існують мазі і таблетки з ацикловіром. Вони не знищать вірус назавжди, але допоможуть швидше прибрати.

Коли бульбашки лопаються, щоб інфекція не поширювалася, можна використовувати антисептики, тільки без спирту.

Щоб не дратувати запалені місця, під час загострення не варто їсти гостре, кисле і солоне, користуватися губною помадою і агресивними засобами для вмивання.

Чим небезпечний герпес на губах

Вірусів герпесу багато, викликає вітрянку і лишай, дитячу розеолу, а у важких випадках – серйозні зaxвopювання, аж до oнкoлoгічних.

Простий герпес подібним жахом не займається, тільки час від часу нагадує про своє існування висипанням.

Якщо це трапляється менше п’яти разів на рік, то нічого страшного немає – просто лікуєтеся і стежте за здоров’ям. А ось якщо застуда вискакує частіше, то це сигнал про проблеми з імунною системою – потрібно обстежитися.

Самі болячки неприємні, заважають, а ще не лопнувші бульбашки може потрапити інша інфекція, тоді вилікуватися буде важче. У важких випадках, коли opгaнізм ослаблений імунодефіцитом, простий герпес може призвести до енцефаліту.

Як не заразитися вірусом

На це мало шансів. За даними ВООЗ, у світі майже 70% населення заражені вipycом і iнфiкування відбувається ще в дитинстві.

Простий герпес передається в основному при прямому контакті. Самий заразний період – коли бульбашки вже великі і можуть в будь-який момент прорватися. Тоді їх вміст разом з вірусом виявляється зовні.

Але навіть якщо видимих ​​проявів вipycy немає, людина може бути заражений (і навіть не знати про це). А вірус може передаватися зі слиною, на посуді, навіть через чхання. Протистояти зараження майже неможливо, хоча запобіжні заходи є.

Чим зміцнити імунітет

Герпес активізується, коли імунітет слабшає. Логічно, що якщо вірус вже в opгaнiзмі і його не витягнути, то потрібно діяти зсередини і не давати герпесу приводу вискочити у вигляді болячок.

Але імунітет – система, поліпшити стан якої реально тільки способом життя. Імуномодулятори та стимулятори не мають доведеної ефективності, хоча їх і багато в аптеках. Зате щоденні прогулянки, здорова їжа і повноцінний сон – хороший спосіб дати собі раду.

Від однієї прогулянки герпес на губах не розчиниться. Але якщо взяти за правило щодня активно проводити 30-40 хвилин на свіжому повітрі, то, можливо, ця застуда стане останньою.

Як вести себе з герпесом, щоб не передати його іншим

Людина, у якого загострилося зaxвopювaння, повинен дотримуватися певних правил:

  • Поки не пройшли висипання, не цілуватися з іншими людьми.
  • Їсти з окремого посуду.
  • Ні з ким не ділитися своїми лікувальними мазями.
  • Мити руки після дотику до запаленої області.

Джерело.