fbpx
Україна
Зими в Україні скоро не буде зовсім, треба до цього звикати, – директор гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда.

Потрібно звикати до того, що літо в Україні завжди буде спекотним, – глава Гідрометцентру.

Незважаючи на незначне зниження температури в останні дні року і навіть місцями випав сніг, українцям варто готуватися до того, що в майбутньому по-справжньому холодних зим вже не буде.

З таким бентежним прогнозом в ефірі телеканалу ZIK виступив директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда, передають Факти.

За його словами, зима в Україні не може бути холодною через тенденції до постійного підвищення температури.

Похолодання цієї зими будуть, але вони будуть не сильними і не довгими.

«У нас страшне підвищення температури зимового періоду – 2,5 градуса, а це просто жах. Страшне підвищення температури літнього періоду – майже на 2 градуси, це просто жах. Проаналізувавши ці тенденції, ми можемо говорити про ймовірність того, яким буде наступний рік. Так ось: зима на сто відсотків не може бути холодною, тому що такі тенденції температури просто викреслюють всі ці похолодання. Хоча вони будуть, але вони будуть короткочасними, дуже короткочасними», – сказав головний метеоролог України.

Читайте також: КАРТОПЛЯНІ ТРИКУТНИКИ ГОТУЮТЬСЯ З ВІДВАРЕНОЇ КАРТОПЛІ, БОРОШНА І МАСЛА. НА СМАК І ВИГЛЯД – ДУЖЕ АПЕТИТНІ! ПОДАВАТИ МОЖНА З МАСЛОМ, СМЕТАНОЮ І НАВІТЬ ЦУКРОМ ЧИ МЕДОМ. 

Микола Кульбіда зазначив, що в 2019 році були зафіксовані значні підвищення температури і влітку, і взимку.

При цьому він зазначив, що довгострокові прогнози про опади давати складніше, тому що тенденції вказують на те, що ситуація може бути непередбачуваною.

«Може і сніг випасти, але при цьому температурному режимі він довго триматися все одно не буде. А літо у нас завжди буде спекотним. Завжди, і ми вже повинні до цього звикати», – додав Микола Кульбіда.

Останній день року – 31 грудня – принесе дощ зі снігом в західну частину країни, а також частково в північні регіони – Чернігівську, Київську Сумську області. На решті території буде сонячно, з коливаннями температури протягом доби від 3 ° морозу вночі до 4-5 ° тепла вдень, повідомляють ФАКТИ.