fbpx
Breaking News
Сало в цибулинні завжди готувала мая бабуся, і мене навчила. Запевняю: смачніше не буває! Колір, аромат, смак – все неперевершено!
Дуже люблю готувати салат «Веселка». Для нього, окрім яєць, нічого варити не потрібно. А смак – словами не передати, потрібно лише пробувати!
В той день я розповіла чоловікові про зрaду і попросила піти. Увечері про все розповіла коханому. Думала, що він зараз зрадіє. АЛЕ! Але замість того щоб зрадіти, він відсторонився і сказав: «Не треба було цього робити, адже нас насправді нічого не пов’язувало, ми просто добре проводили час разом. Я не хотів тобі казати, але у мене є дружина і двоє дітей і я зовсім не планував розлучатися»
Чоловік не одразу зрозумів, що відбувається. А той, скориставшись ситуацією вручив мені букет, одночасно просячи вийти з ним на вулицю. Я завжди була вірною дружиною, але в цей момент мені стало просто цікаво, що ж там такого. Я вийшла з ним у двір і те, що я побачила, повaлилo мене в шoк
Це неймовірне поєднання тонких пісочних коржів, макової і кокосової начинки та ніжного крему з цитрусовою ноткою! Смакота – пальчики оближеш! А який же гарний розріз! Дівчата, пляцок просто супер! Рекомендую його також для пляцків на фуршет!
Події
Чoму на Трійцю будинок прикрашають зeленню тa якi трави треба обoв’язково oсвятити, щoб весь рік був прoдуктивний

Чoму на Трійцю будинок прикрашають зeленню тa якi трави треба обoв’язково oсвятити, щoб весь рік був прoдуктивний.

Трійця (Свята П’ятидесятниця, Зелені свята) в 2019 році відзначається 16 червня, завершуючи великодній цикл. Це вважається одним з найважливіших релігійних свят для православних християн.

Основною традицією Зелених свят є освячення трав, якими потім прикрашають будинки. Ми вирішили розібратися, які саме трави потрібно святити на Трійцю, пише “Обозреватель”

Чому на Трійцю будинок прикрашають зеленню?

Версій щодо традиції прикрашати будинок зеленню на Трійцю досить багато. В одних джерелах стверджують, що це потрібно, щоб відігнати від будинку злих духів. Інші вважають, що зелень на це свято символізує безcмеpтя життя, а також є ознакою того, що літо остаточно змінило весну

Також існує твердження про те, що звичай прикрашати будинок зеленню на Трійцю походить ще від старозавітної Церкви. Тоді помешкання і синагоги прикрашалися в П’ятидесятницю у пам’ять того, як при Синайській горі все цвіло і зеленіло в день, коли Мойсей отримував скрижалі закону Божого. Сіонська світлиця, де на апостолів зійшов Святий Дух, у той час, за загальним звичаєм, теж була прикрашена гілками дерев і квітами.

Читайте також:БЕЗПЕРЕРВНО І ШИКАРНО ЦВІТЕ: ЗАВЖДИ ВИКОPИСТОВУЮ ЦEЙ ПOЛИВ ДЛЯ СВОЇХ УЛЮБЛЕНИХ ГЕРАНЬ І НАСOЛОДЖУЮСЬ ЦВІТІННЯМ УСЕ ЛІТО

Які трави треба святити і чому

На Трійцю прийнято збирати лікарські трави, які, згідно з повір’ями, набувають особливої сили. Їх зазвичай святять у церкві, а потім приносять додому і зберігають увесь рік. В основному на Зелені свята прийнято освячувати полин, чебрець, пижмо, м’яту, мелісу, волошки і аїр.

Полин

Димом сухого полину багато століть тому обкурювали житло перед новосіллям, а також прикріплювали пучок трави над вхідними дверима, щоб в будинок не потрапляла нечиста сила. Також існує повір’я, що якщо подивитися крізь пучок полину на полум’я багаття, запаленого на честь літнього сонцестояння, то весь рік буде продуктивним.

Любисток

Вважається, що любисток захищає від будь-якого чаклунства, приcтріту і нечuсті. Також існує версія, що любисток дуже сприятливо впливає на дітей. У відварі любистку дітей можна купати, тоді вони будуть спокійними і здоровими. Особливо це стосується дівчаток: здавна мами клали любисток в ліжку дочкам, щоб вони знайшли своє щастя.

Аїр (лепеха)

Стебла лепехи розкидували по підлозі у всіх кімнатах будинку. Вона привертає в будинок добрих духів, очищає житло і зміцнює здоров’я мешканців, приносить удачу, багатство, душевну рівновагу і надійно захищає від бід.

Пижмо

Пижмо також вважається травою-оберегом. Нібито вона відганяє злих духів і людей, здатних навести порчу, а також тих, хто чорний у своїй заздрості. Наші предки вірили, що якщо носити при собі її листя, то всякому “приворот відворот буде”.

Чебрець

У народі вірили, що чебрець – це своєрідна “любовна трава”, яка дозволяє досягти миру і кохання в сім’ї. Чебрець у будинку може допомогти жінці привернути судженого, народити здорову дитину, зберегти тепло в родині. Іноді чебрець зашивати в подушку, щоб позбавитись від нічних кошмарів.

Щоб відвадити від будинку поганого людини, йому в взуття підсипали порошок з висушеної трави. У селах димом сушеного чебрецю обкурювали худобу, оберігаючи його від приcтріту.

М’ята і меліса

Вважається, що м’ята відлякує злих духів, очищає і захищає будинок від ворогів. Сухе листя м’яти зашивали в подушку, щоб поліпшити сон, а також обкурювали житлові приміщення, щоб там завжди були мир і затишок.

Волошка

Волошка вважається оберегом від нечисті, а також їй приписують приворотні властивості. Молодим дівчатам потрібно її носити з собою, і тоді вони обов’язково зустрінуть свого коханого.

Related Post