fbpx
Лайфхаки
Безперервно і шикарно цвіте: завжди викоpистовую цeй пoлив для своїх улюблених герань і насoлоджуюсь цвітінням усе літо

Безперервно і шикарно цвіте!: завжди викоpистовую цeй пoлив для своїх улюблених герань і насoлоджуюсь цвітінням усе літо

Виростити герань можна і з насіння, але я віддаю перевагу живцюванню, яке проводиться з середини лютого до початку березня. У цей час уже потрібно проводити обрізання герані. Джерело

Адже герань світлолюбна, а взимку світла мало, і рослина витягується, стає не дуже красивою. У герані потрібно обрізати oгoлені пагони на ту висоту, яка Вам потрібна, від них підуть нові гілочки.

А можна щороку оновлювати герань, пересаджуючи з нового держака, як робили ще за старих часів наші прабабусі. Для розмноження герані підходять верхівкові живці довжиною приблизно 7 см з трьома або п’ятьма листами.

Живці нарізаємо, роблячи косий зріз, нижню пару листя обриваємо, підсушують зріз і місце обрuву листя протягом 2 – 3 годин, щоб зріз затягнувся плівкою, і садимо відразу в підготовлені горщики з грунтом, злегка поливаємо.

Щоб утворився пишний кущик, верхівкову бруньку прищипують. Ставимо в світле місце, але не на сонці.

Багато просто нарізають живці і ставлять у воду, раджу в баночку з водою покласти пігулки активованого вугілля, щоб не було гниття. Корінці утворюються дуже швидко. Потім їх розсаджують в горщики.

Читайте також:ХOЧУ РОЗПОВІСТИ ПРО ТE, ЯК Я ПРОСТИМ СПОСОБОМ ЗМОГЛА ПІДВИЩИТИ ВРОЖАЙНІСТЬ СВОЇХ ПОМІДОРІВ. ВCЕ ШВИДКO І ЛEГКО, А ГOЛОВНЕ, НЕ ПОТРIБНО ВСЕ ЛІТО КЛAНЯТИСЯ КOЖНOМУ КУЩИКУ

Горщик потрібно брати невеликий. Землі герані багато не треба. Чим швидше коріння обплетуть кому землі, тим швидше рослина зацвіте, і чим менше горщик, тим рясніше буде цвітіння. У великих горщиках рослина може зовсім не цвісти, їй це не потрібно – життя і так хороше, навіщо напружуватися? В одному горщику можна навіть посадити кілька живців.

Для формування красивого пишного кущика верхівку прищипують на 8-10 листі, бічні пагони – на 6-8-му і постійно повертаємо горщик, щоб кущик був рівний.

Герань любить:

сонце (але переносить і легку тінь);

тепло (але дуже легкі осінні заморозки переживе);

Не часто, але рясні поливи;

хороший дренаж в горщику;

помірно родючу, навіть мізерний грунт, (інакше буде багато зелені, але мало квітів);

регулярні підгодівлі;

видалення відцвілих суцвіть для продовження цвітіння.

Дуже хорошим підживленням є йодова вода: 1 краплю йоду розчинити в 1 л води і полити 50-и мл цього складу по стінках горщика. Не переборщити, щоб коріння не спалити! Після такого поливу герань безперервно і шикарно цвіте!

Якщо жовтіють листя, причини можуть бути в наступному:

якщо у листя сохнуть тільки краї – причиною є нестача вологи;

якщо листя мляві або загнивають – причина в надлишку вологи.

Влітку герань дуже любить жити на свіжому повітрі – винесіть її на балкон або в сад, добре посадити в грунт. У перший час, переживши стрес, пов’язаний зі зміною місця, герань буде хвoріти, у неї можуть жовтіти і опадати листя. Але потім вона порадує вас рясним цвітінням.

На вулиці герань цвіте дивовижно, а кущ сильно розростається так, як ніколи вдома. На сонці іноді листя герані набуває рожевий колір – це нормальне явище, як би «засмага», рослині від цього не краще, не гірше.

Восени при прохолодній погоді в 10-12 градусів герань «бaлдiє» від такої температури!

Тримати герань на вулиці можна до початку заморозків, поки температура не опуститься до +2 -5 градусів. Потім її треба буде обрізати, пересадити в горщики і поставити в прохолодне місце (10-12 градусів) на зимову сплячку або, поступово привчаючи до більш високої температури, занести в кімнату, де вона продовжить цвітіння.

facebook