fbpx
Без рубрики
Мудрі думки 90-річної жінки, у якої є чому повчитися

Ці поради не зроблять ваше життя простіше, але допоможуть легше пережити труднощі і не забувати про головне.

Бабуся колумніста Марка Чернова дожила до 90 років. В останні десять років свого життя вона вела щоденник. На 270 сторінках жінка описувала витягнуті з життєвих ситуацій уроки і події, які допомогли їй дізнатися важливі істини.

Через десять років після її cмepтi, до сторічного ювілею бабусі, Марк Чернов поділився її мудростями з читачами свого блогу.

1. Тисячі людей проводять життя на «настройках за умовчанням», хоча можна все відрегулювати під себе

Чи не задовольняйтеся тим, що саме пливе вам в руки. Знайдіть любов, свій талант, свої пристрасті. Чи не ховайтеся за чужими рішеннями, не дозволяйте іншим вказувати вам, що ви повинні хотіти. Життя, яку ви створюєте самі, набагато краще, ніж та, що ви отримаєте, якщо нічого не будете робити.

2. Щастя – це шлях, а не пункт призначення

Кращі враження отримуєш в процесі досягнення бажаного. Це захоплююча подорож до нескінченного горизонту, де маячать мети і мрії. Найважливіша причина для переміщення з одного пункту в інший – бажання побачити, що знаходиться між ними. Саме на цьому відрізку знаходиться любов, реалізуються мрії і формуються безцінні життєві спогади.

3. Готовність робити важкі речі відкриває великі можливості

Людина росте під час труднощів і дискомфорту і в цей же час добивається кращого в житті. Тому що найважливіші речі не можна отримати без зусиль. І якщо ви не готові сміливо зустрічати виклики долі, то пропустіть все найцікавіше.

Вчитися новому важко. Будувати відносини важко. Залишатися здоровим важко. Будувати бізнес важко. Але все це варто зусиль.

Читайте також: 11 РЕЧЕЙ, ЯКІ ПОТРІБНО ЗРОБИТИ ПІСЛЯ УСТАНОВКИ WINDOWS

Якщо ви добре справляєтеся з труднощами, ви можете зробити що завгодно.

4. Маленькі досягнення в довгостроковій перспективі змінюють все

Думка про те, що до великих звершень потрібно йти крок за кроком, здається очевидною. Але в якийсь момент ми хочемо отримати все прямо зараз. І це змушує нас відкушувати більше, ніж ми можемо прожувати. Нагадайте собі: ви не можете підняти 1 тонну разом, але можете підняти 1 кілограм тисячу разів.

5. Щоб виграти, не обов’язково рухатися тільки вперед

Іноді, щоб перемогти, потрібно відступати. Наприклад, якщо ви зайшли в глухий кут, це може говорити про те, що ви йдете не тим шляхом. Але ви ще можете повернутися і відправитися прямою дорогою до пункту призначення.

Життя вчить, що розвертатися на шляху можна, не втрачайте цю можливість і не плутайте стратегічний відступ з поразкою.

6. Найбільші розчарування – це завжди результат необгрунтованих очікувань

Наші очікування ростуть рік від року, але уявлення, як все повинно бути, нерідко розбиваються об те, як все є насправді. А це призводить до стресу і розчарувань. Тому варто зробити очікування більш реалістичними.

Чи не все відбувається так, як ми хочемо, і це непогано: саме несподіванки роблять життя цікавим.

7. Найбільше характер проявляється при екстремальних злети й падіння

В особливо важкі дні, коли вам здається, що ви не справляєтеся, просто пам’ятайте, що до цього ви успішно пройшли через 100% проблем.

8. Життя мінливе

Коли настають важкі часи, легко почати думати, що в майбутньому все стане ще гірше. При цьому в моменти щастя зазвичай все розуміють, що радість швидкоплинні.

Якщо дивитися на майбутнє через забруднену негативними емоціями лінзу, то це буде тільки підживлювати переживання. Не думайте, що завтра буде так само, як сьогодні.

9. Ви можете виграти тільки сьогоднішню битву

Неважливо, що відбувається, ви можете ефективно боротися тільки в сьогоднішній битві. Спроби вирішувати заодно вчорашні і завтрашні проблеми роблять життя надзвичайно складною.

10. Не бути весь час в порядку – це нормально

Іноді єдине, що ми можемо відчувати, – це те, що ми не в порядку. Якщо дати собі право на негативні емоції , можна скинути відчутний тягар з душі. І чесно кажучи, нормально бути не в порядку, коли хтось, кого ви любите, гине, коли життя йде під укіс, коли ви стикаєтеся з зрадою.

Неважливо, як ситуація зміниться в майбутньому, важливо, що з вами відбувається саме зараз.

11. Чутливість може бути суперсилою

Часто чутливість сприймається як слабкість. Але в дійсності це характеристика живої людини, здатного співчувати. Немає нічого ганебного в вираженні справжніх почуттів. Саме емоційні люди створюють більш гуманний світ. Тому не соромтеся відкривати своє серце.

12. Допомога людини, якій не все одно, може вилікувати розбите серце

Бути з розбитим серцем – це як заблукати в лісі: ти бачиш мільйон стежинок, але кожна з них веде в нікуди. У той же час, якщо з вами буде людина, яка вже потрапляв в таку ситуацію і вибрався, це дасть вам надію, що ви теж зможете пройти через труднощі.

13. Самотність важливо

У моменти, коли ви відчуваєте себе самотнім , варто побути наодинці з собою, як би парадоксально це не звучало. Це потрібно, щоб зрозуміти свої почуття і думки, прислухатися до інтуїції. Розмова з самим собою вимагає тиші, єдиним звуком в якій буде биття вашого серця. Тільки в цьому випадку ви почуєте, що воно говорить.

14. Найчастіше вам досить малого, щоб бути щасливим

Якщо щось не складається, починайте віднімати. Життя стає простіше і приємніше, коли ви викидаєте з неї емоційний сміття.

15. Починайте день з любові і вдячності

Коли встаєте вранці, подумайте, як це прекрасно: бути живим, бачити, чути, думати, любити. Зрозумійте, що не щастя робить вас вдячним, а подяку робить вас щасливим. Якщо ви починаєте ранок з доброти, то будете бачити її в усьому протягом дня.

16. Дуже важливо, яких людей ми вибираємо для спілкування

Проводьте час з хорошими, розумними людьми, якими ви захоплюєтеся. Відносини повинні допомагати вам, а не шкодити . Життя занадто коротке, щоб витрачати її на людину, яка висмоктує з вас сили і забирає бажання радіти.

Коли ви звільняєтесь від суспільства людей, які тягнуть вас вниз, вам набагато простіше злітати вгору.

17. Межі в стосунках рятують життя

Якщо до вас ставляться з байдужістю і зневагою, найправильніший варіант – усунутися з таких деструктивних відносин. Іноді для цього доведеться рвати «по живому», якщо ви нічого не значите для людини, який вкрай важливий для вас. Але це банальне самоповагу.

Усвідомте свою цінність і не продешевіть, пропонуючи своє суспільство.

18. Ви дізнаєтеся сутність людей, коли у вас настануть складні часи

Зверніть увагу на тих, хто залишається поруч, коли у вас проблеми. І подякуйте людей, які покинули вас, адже вони звільнили місце для тих, кому ви по-справжньому важливі.

19. Вас завжди чекають нові можливості

Ніхто не може прожити життя без втрат, але саме вони роблять нас сильнішими і рухають майбутніх можливостей. Не упускайте їх. Вступайте в нові відносини, приймайте різні пропозиції. Будьте завжди готові зіткнутися з чимось, що змінить ваше життя назавжди.

Джерело.

Related Post