fbpx
Breaking News
А ви знаєте, чому наші бабусі і дідусі так поважали і вживали топлене масло? Коли я починала хворіти, бабуся завжди мене ним годувала, а готувала таке масло вона сама ще за рецептом своїх предків. Користь топленого масла та як приготувати вдома.
Анжеліка «була в шоці», оскільки навіть не думала, що стане переможницею конкурсу. Школярка з Лозової визнана кращою художницею на конкурсі в Каннах.
Вже ввечері все відділення патoлогії гуло від cтрaшнoї новини. Цe сталося на сороковoму тижні вaгiтнoсті. Деякі матусі вже й провідали нещасну молоду жінку і шепотілися між собою. – Лежить, без бірки на руці на третьому поверсі, де всі з дітками. Катя намагалася зосередитися на читанні, але думки літали десь далеко
Весільний гороскоп на 2020: для якoго знаку Зодіаку рік Білого Сталевого Щура буде не найвдаліший в цiй серйозній справі, a хтo змoжете створити міцну сім’ю, що стане прикладом для багатьох
– Ти більше не можеш жити в таких умовах! Ти навіщо одружився? Щоб в бардаку жити? Он, у Яківни внучка – і красива, і рукаста, і домовита. Познайомити хочу. Побуваєш в будинку у істинної жінки, відразу від своєї втечеш! – нав’язування Марії Денисівни лунали на всю квартиру
Наука
Ну і ну, оце так новина… В одязі – небезпека? Як мікрочастинки тканин можуть нам зашкодити

Ось така новина: одяг може зашкодити. Про це інформує портал Країна здоров’я.

Тканини, які використовують для пошиття сучасного одягу, дуже змінились за останні роки.

“Але ніхто не може сказати, чи містять ці нові матеріали більше хімікатів і шкідливих часток, ніж натуральні волокна”, – каже Душан Личина з Федеральної політехнічної школи Лозанни (EPFL), якого цитує джерело 

Навіть нормальний одяг може містити велику кількість частинок і речовин, які їхній власник вдихає. Серед них, наприклад, виділяються нікотинові залишки від сигаретного диму, мікроби від домашніх тварин або небезпечні речовини, які використовуються в сільському господарстві, медицині або промисловості, підкреслюють дослідники.

Попередні дослідження показали, що у  людей, які не палять, але сидять поруч з курцем із залишками нікотину на одязі, пізніше були виявлені сліди нікотину в крові і сечі, пояснює Личина.

Проте, потенційний ризик, пов’язаний з безліччю частинок і речовин після вдихання, недостатньо вивчений, попереджає Личина в оглядовій статті, опублікованій в журналі “Наука і техніка в галузі навколишнього середовища”. Зрозуміло, що одяг може бути значним джерелом частинок і хімічних речовин, які щодня вдихають їх носії. Однак, здебільшого про те, що саме це означає для здоров’я, поки не сказано.

У своїй ранній дослідницькій роботі в США Личина вивчав, зокрема, якість повітря у відділенні інтенсивної терапії новонароджених в лікарні. Він виміряв, як частки в повітрі поширилися по всьому відділу і опинилися в інкубаторах, де за дітьми доглядали. Ці частинки можуть впливати на розвиток імунної системи дитини.

Душан Личина планує дослідити виробничі приміщення, де обробляються матеріали, а поки він радить частіше прати свій одяг, щоб уникнути негативних наслідків для здоров’я.

Related Post