Більшість з нас, не замислюючись, піддаються давно сформованим стереотипам в приготуванні корисних продуктів. А що якщо ви все робите неправильно? Розповідаємо про поширені повсякденні помилки в приготуванні корисної їжі.
Варити гречку на молоці
Гречана каша має велику кількість необхідних організму речовин. Але, виявляється, поїдання гречаної каші з молоком не так вже й правильно з точки зору користі для організму. Справа в тому, що в складі крупи є багато заліза, а молоко збагачене кальцієм. Ці два необхідних організму елемента погано поєднуються між собою і провокують проблеми в шлунку.
Якщо ви хочете додати до гречаної каші трохи білка, краще віддайте перевагу грибам. Таке поєднання дуже корисне для організму, так і в плані смакових якостей безпрограшне. (За матеріалами)
Їсти молоду картоплю без шкірки
У приготуванні молодої картоплі багато з нас також допускають помилки. Щоб цей продукт приніс максимум користі організму, не варто очищати його від шкірки. Саме в ній містяться основні запаси калію, заліза і фосфору. Сам же коренеплід без шкірки практично не потрібен.
Але тут є один виняток. Якщо шкірка молодої картоплі позеленіла, то зрізати її все-таки доведеться.
Подібний відтінок на картоплі може говорити про високий вміст в продукті солонина, який має токсичні властивості. А він вже точно не потрібен організму.
Тушкувати капусту
Капуста є одним з тих продуктів, які в сирому вигляді містять в собі більшу кількість корисних для організму мікроелементів. При варінні і тушкуванні в цьому овочі істотно знижується кількість каротину і антиоксидантів.
Але якщо капусту заквасити, вона може стати дуже смачним джерелом молочної кислоти і вітаміну С.
Квашена капуста освіжає і заряджає організм, а також сприяє кращому засвоєнню навіть дуже важкої їжі.
Їсти ківі і гарбуз без шкірки
Ці два чудових продукта багато з нас звикли використовувати без шкірки. Даремно, адже тим самим ми видаляємо всі корисні речовини продукту. У шкірці ківі в рази більше вміст клітковини і омолоджуючих антиоксидантів, а в шкірці гарбуза – менший вміст цукру, але більше клітковини і вітаміну С.
Не можете змусити себе з’їсти ці два продукти з шкіркою? Додайте добре промиту шкірку ківі або гарбуза в смузі. Так напій стане ще більш корисним і придбає новий смак.
Смажити баклажани
Ніхто не стане заперечувати, що часточки баклажанів, обсмажені в оливковій олії і политі соусом, – найкраще з частувань. Але куди більше користі вашому організму баклажани принесуть в запеченому вигляді. Приготований в духовці баклажан містить набагато більше калію і в рази менше нітратів. Та й в плані смаку баклажани, запечені в духовці, нічим не гірше обсмажених на сковороді.
Їсти мюслі і висівки з молоком
Для багатьох з нас увійшло в звичку додавати в порцію висівок або мюслі трохи молока. З введенням в блюдо цього інгредієнта, як нам здається, користь від їжі тільки збільшується. Насправді користь від такого поєднання дуже сумнівна. Куди краще розбавляти висівки і мюслі звичайною водою. Справа в тому, що при поєднанні молока з мюслі або висівками шлунок не здатний повною мірою переварити продукти. В результаті ми можемо відчувати важкість у шлунку, здуття і біль внизу живота.
Щоб корисний сніданок не був позбавленим смаку і прісним, можете сміливо додавати в нього мед, корицю, сухофрукти і горіхи. З ними блюдо стане ще більш корисним для організму.
Тушковані томати корисніше сирих
Багато хто з нас помилково вважають, що сирі томати набагато корисніші тушкованих. Ніхто не стане заперечувати користь свіжих томатів для нашого організму, але після термічної обробки в них значно збільшується вміст корисних мікроелементів. Крім того, в складі тушкованих томатів збільшується і вміст лікопіну, який є потужною зброєю в боротьбі з сepцево-судинними захворюваннями.
Для збагачення організму корисними компонентами намагайтеся включати в раціон страви зі свіжих і тушкованих томатів. Так ваш організм отримає максимум корисних речовин.
Пити чорний чай з молоком
Чорний чай з молоком припав багатьом до смаку. Але організму від такого поєднання мало користі. При розведенні чорного чаю молоком всі антиоксидантні властивості чаю випаровуються через білки казеїну, що містяться в молоці.
Спробуйте додати в чорний чай трохи меду, м’яти або цитрусів. Від введення таких інгредієнтів продукт придбає більш насичений смак і стане не тільки смачним, але і дуже корисним.
Додавати у страву зубчики часнику
Насправді часник краще подрібнювати. Цілі зубчики часнику містять в собі меншу кількість антиоксидантів, тоді як при нарізанні цього продукту кількість цих корисних речовин тільки збільшується.
Обсмажувати брокколі
При обсмажуванні брокколі більшість корисних мікроелементів втрачається. У смаженій капусті міститься на чверть менше вітаміну С, менша кількість хлорофілу, розчинного білка і цукру. Крім цього обсмажування брокколі призводить до втрати каротинів, які виступають в якості антиоксидантів.
Щоб цього не сталося, намагайтеся готувати брокколі на пару. У такому вигляді склад овоча залишається незмінним і порівнянним з сирим аналогом за своїми корисними речовинами.
Читайте також: 12 СУПЕР-ПРОДУКТІВ, ЩО ДОПОМОЖУТЬ ВАМ ЗНИЗИТИ РІВЕНЬ ЦУКРУ ПРИРОДНИМ ШЛЯХОМ І ОЗДОРОВИТИСЯ. ПЕРЕВІРЕНО НА СОБІ!
Фото ілюстративне.