fbpx

4 головні причини, що руйнують навіть найміцніші стосунки! Знайте ворога в обличчя!

Ідеальні стосунки можна зустріти хіба що в кіно. Або у жіночих романах. Але абсолютно точно не в реальному житті.

Причин тому маса. Але, як каже професор психології з університету у Вашингтоні Джон Готтман, основних всього чотири. Саме вони, за словами фахівця, руйнують більшість шлюбів. Джерело

Про те, що собою являють головні вороги стосунків і як з ними боротися, читайте далі.

1. Зайва критика

Зрозуміло, розносячи в пух і прах ті чи інші звички або риси характеру людини, ми хочемо зробити як краще – виправити партнера, наставити на шлях істинний. Але в підсумку, підкреслює доктор Готтман, отримуємо зворотний результат – ображаємо людину, змушуємо її замикатися в собі, відчувати себе менш впевнено.

Психолог радить відрізняти банальні скарги і вираження невдоволення від справжньої критики.

«Скарги – це нормально. Але жорстка критика – це нападки на індивідуальність людини, на її особистість, а не на те, що вона робить у певний момент», – пояснює доктор.

Особливо ця риса, за словами фахівця, властива представницям прекрасної статі. Чоловіки, пояснює психолог, не люблять критикувати своїх обраниць, а якщо і роблять це, то вкрай рідко.

Що робити. Обговорюючи гострі питання, не скочуватися на критику особистості людини (не зробив це через те, що не встиг, а не тому що погана людина).

2. Оборонна поведінка

Оборонна поведінка може бути, зокрема, реакцією на критику з боку партнера. Але в деяких випадках просто виступає в якості звичної моделі поведінки під час конфліктних ситуацій.

Найпоширеніший прояв оборонної поведінки – зупиняти розмову різкою фразою, звалювати всю відповідальність за події на партнера: «Ой, все! Річ не в мені, а в тобі. Через тебе все почалося і крапка».

За словами доктора Готтмана, оборонна поведінка може приймати дві форми: агресивної атаки і дистанціювання.

Що робити. Завжди наполягати на розмові з партнером, що не доводячи при цьому до пункту №1. Не залишати проблему після слів «ой, все». При цьому важливо закінчити розмову до тих пір, поки вона не переросла у лайку.

3. Відмовчування

Мовчання, звичайно, золото, тільки не тоді, коли йдеться про стосунки чоловіка і жінки. Різко припиняючи розмову, зводячи між собою і партнером стіну мовчання, людина, на думку доктора Готтмана, розриває емоційний зв’язок зі своєю другою половиною.

Що робити. Не відмовлятися від обговорення. За словами психолога, більшість відносин руйнуються не через різниці в думках, а лише тому що партнери не бажають обговорювати відмінності в поглядах на різні речі.

4. Зверхність

Хочете зіпсувати і зруйнувати союз якомога швидше? Візьміть на озброєння цей спосіб. На думку доктора Готтмана, ніщо не змушує партнерів замислюватися про розрив так, як презирливе та зверхнє ставлення.

Виражатися презирство може по-різному: від постійних незадоволених зітхань і закочування очей з приводу і без до публічного бичування партнера.

Що робити. Ніколи не принижувати людину, не намагатися його приструнити або зганьбити, особливо прилюдно.

На думку психолога, найбільш вдалими виявляються ті шлюби, в яких партнери відразу ж позначають свою позицію щодо зневажливого ставлення до себе, тобто не дозволяють дружину скочуватися до приниження. Звернення до презирства може призвести до найстрашнішого, що тільки може трапитися у відносинах – до відрази.

4 універсальні поради парам від психолога

  • Стежити за словами.

Навіть якщо дуже хочеться вразити партнера образливим слівцем, краще зупинитися на секунду і приміряти ці слова на себе.

  • Постійно вивчати партнера.

Навіть якщо у шлюбі ви перебуваєте вже 10 років, це не привід ставитися до чоловіка як до вивченої книги.

  • Захоплюватися другою половиною.

Навіть якщо нічого екстраординарного чоловік і не зробив. Вираження захоплення здатне спонукати людини на багато що.

  • Брати таймаут.

Якщо спір скочується до скандалу, найкращим кроком буде замовчати і взяти 20-хвилинну перерву. Це час бажано провести в різних кімнатах: відволіктися на роботу, перегляд серіалу або читання.

Фото ілюстративне – cheline.com.ua

You cannot copy content of this page