fbpx
поради
5 ознак того, що вам терміново потрібен відпочинок!

Ви робите багато помилок через недбалість

Якщо ви стали помічати, що робите багато помилок через неуважність, це може бути сигналом, що пора влаштувати перезавантаження системи. І ми зараз не про ваш ноутбук. Відпочинок потрібен вам, причому терміново.

Наш мозок, як і комп’ютер, починає видавати помилки через того, що ви перебуваєте в спринтерському режимі. Для аналогії спробуйте відкрити в своєму браузері 20 вкладок і подивіться, як швидко Мережа буде виконувати ваші запити. Отож. Відпочивайте і не забувайте, що мультизадачність це, звичайно, добре, але не в тривалій перспективі.

Ви не можете сконцентруватися або довго залишатися зосередженим

Ви проводите більшу частину своїх робочих буднів, мріючи про подорож по Карибському морю, спілкуєтеся з друзями в Facebook, гортає стрічку Instagram, граєте в нові ігри на своєму смартфоні або стежте за секундною стрілкою на настінних годинах в офісі? А як щодо сконцентруватися на поставлених керівником завданнях? Складно? Якщо ви не можете довго залишатися зосередженими, вашу увагу розсіюється на незрозумілі речі, то вашому мозку просто потрібно більше часу на відпочинок.

Соцмережі відпочинком не рахуються. Адже вони також стомлюють очі, а від підвищеного навантаження на зір мозок втомлюється ще швидше, ніж від будь-якої іншої фізичної діяльності. Тому гаджети в бік, і просто відпочивайте.

Ви постійно хворієте

Хтось в офісі чхнув, а у вас на ранок температура 38? Це ознака того, що у вас ослаблений імунітет. Часом таке відбувається від того, що організм виснажений. Він не може витрачати сили ще й на захист від інфекцій.

Звертайте увагу і на безсоння, прискорене серцебиття, головний біль, втрати або збільшення ваги, метеочутливість. Ці симптоми можуть бути незначними на даний момент, але вони зазвичай призводять до більш серйозних захворювань в майбутньому. Якщо ви помітили, що останнім часом стали часто хворіти, або ваші хронічні захворювання загострилися, терміново біжіть до відділу кадрів і беріть відпустку. Хоча б на пару днів.

Ви стомлені весь час

У вас з’явилися мішки під очима, не можете нормально спати? У вас немає сил навіть на те, щоб заварити собі чашку кави, а настрій постійно змінюється від поганого до дуже поганого? Волосся стало випадати, відтінок шкіри більше нагадує штукатурку на стінах, ніж здоровий колір обличчя? Це все ознаки стресу і хронічної втоми.

Накопичений стрес і перевтома згодом можуть привести до маси різних захворювань. І це ми навіть не хочемо говорити про те, що в деяких випадках стрес може позбавити вас до 70% всіх волосся на голові. Вам це не треба, ми знаємо. Тому постарайтеся зробити крок назад, спинитися.

Лікувати треба причину втоми. А для цього потрібно просто відпочити. Щоб тіло працювало як швейцарський годинник, важливо дотримуватися певного розпорядку дня, тижня, місяця. Плануйте не тільки свої робочі години, але і час відпочинку. Яким би напруженим не був графік, чітко визначте час підйому, кількість сну, час відбою, прийняття їжі, напоїв. Стабільний розпорядок допомагає організму легше адаптуватися до навантажень.

 

Ви не можете контролювати свої почуття і емоції

Ще одна ознака того, що вам пора у відпустку: речі, на які ви б раніше не звернули уваги, тепер здаються неймовірними проблемами. Якщо ви часто зриваєтеся на колег, друзів, продавщицю в місцевому супермаркеті або, навпаки, ллєте сльози вечорами в душі, то вам просто потрібен відпочинок.

Стрес викликає раптові перепади настрою, тривожність, схвильованість, дратівливість, депресію та інші нестабільні емоційні реакції. Якщо ви помітили, що стали занадто емоційні, поставте все на паузу. Світ не вибухне, якщо ви перестанете днювати і ночувати на роботі, а ось ви можете.

Відсутність здорової точки зору може бути ознакою того, що прийшла пора покопатися в налаштуваннях програми і відкалібрувати свої психічні функції. Сходіть до психотерапевта або, якщо можете самі, проаналізуйте ситуацію. Знайдіть проблему, через яку у вас з’явилися ці скачки настрою. Часто справа саме в професійному вигорання. Ця проблема вирішується легше інших – їдьте у відпустку. Або просто візьміть пару вихідних і проведіть їх на природі, далеко від гаджетів, месенджерів та ін.

Джерело

facebook