fbpx

А виявилося, що ось які страви нашої слов’янської кухні люблять самовпевнені італійці!Однак у них це просто нарізка з трьох компонентів, яка сумно булькає в озері кислого та нежирного майонезу. Можливо, вони порадують вас. Ось вам швидкий рецепт

Я опинилася в Італії 4 місяці тому. Мову більш-менш знаю, бо раніше вже їздила на заробітки. Завдяки старим знайомствам знову влаштувалася в ресторан на кухню.

Про будні не буду розповідати, хочеться поділитися цікавим про їжу і кількома рецептами. Можливо, вони порадують вас.

Дивовижно, але виявилося, що деякі страви нашої слов’янської кухні люблять і самовпевнені італійці! 

Італійці. до слова – ті ще гурмани, і тема кулінарії дуже часто спливає в їхніх розмовах. Можна сказати, про їжу вони говорять майже завжди. Але найчастіше про футбол. То які ж страви нашої кухні їм подобаються найбільше?

Салат “Олів’є”

Хоча цей салат, звичайно ж, прийшов сюди з французької кухні, у нас він свого часу настільки сподобався людям, що став справді народним. На Новий рік без олів’є, як без ялинки – це всім відомо. Так, варіацій у сучасного нашого олів’є безліч, але основа так чи інакше є завжди однакова.

Не повірите, але в Італії також є свій варіант цього чудового салату. Однак у них це просто нарізка з трьох компонентів, а саме картоплі, горошку та моркви, яка сумно булькає в озері кислого та нежирного майонезу.

Напевно, тому італійці і полюбили наш варіант олів’є. Нічого дивного, адже правда смачніше і набагато?

Подібний салатик, до речі, присутній в італійській кухні, але інгредієнти у нього будуть цікавішими, на наш погляд. Ось вам швидкий рецепт.

Салат Італійський

Складові:

100 г копченої ковбаси

100 г пармезану

1 морква

280 г (1 банка) консервованої кукурудзи

огірок

сіль за смаком

майонез до смаку

мелений чорний перець

Приготування:

Усі компоненти, крім кукурудзи, поріж соломкою. Сир та моркву потрій на тертці. Додай салат у потрібну ємність, посоли та поперчи.

Додай майонез і перемішай перед подачею. Це важливо, щоб продукти не випустили сік.

Шашлики

Влітку на вихідних італійці теж смажать м’ясо на грилі. Звичайно, про жодні шампури тут не йдеться. Однак, якщо шашлик м’який і соковитий, приготовлений до потрібної кондиції, італійці навіть не проти ними поласувати. Як альтернатива, можна запікати на багатті деякі види риб, наприклад, сьомгу.

Оскільки море в Італії – незрівнянне, Італія дуже оберігає його мешканців від надмірного улову і тим більше якогось забруднення. Тому морепродукти в цій країні чисті, смачні, але трохи задорогі. І дуже подобається місцевим жителям готувати ці дари моря на грилі. Наприклад, рибу під назвою дорада (або ората).

Ората на грилі

Складові:

2 орати

20 г оливкової олії

сіль, спеції (італійські трави)

Приготування:

Почисти і вимий рибу, зріж гострі плавці. Просуши паперовим рушником. Змасти олією та посолити. Додай спеції, розподіляючи по всій поверхні риби.

Уклади обидві тушки на гриль і смаж до коричневої скоринки. Час – 25-30 хвилин. Подавай зі свіжими овочами.

Пироги

До борошняних страв у наших італійських друзів особлива пристрасть: піца, паста, лазанья та інші брускетти дуже популярні по всій земній кулі. А в нас є пироги, якими ми не забудемо похвалитися. Різні начинки, багато видів тіста, чим не улюблена їжа? Особливо іноземцям до душі пироги з м’ясною начинкою та сиром.

Самі італійці теж не пасуть задніх. Їхні пироги легкі, як хмарка, зате страшенно смачні. Більше вони припадуть до смаку жінкам, оскільки ними і не наситишся. Однак і серед чоловіків є багато ласунів. Тож спробуй приготувати і ти цей італійський пиріг «12 ложок».

Італійський пиріг «12 ложок»

Складові:

3 яйця

200 г цукру

100 г олії

цедра та сік половини лимона

120 г молока

200 г борошна

10 г розпушувача

цукрова пудра для прикраси

дрібка солі

Приготування:

Розбий яйця у відповідну ємність, додай сіль, цукор. Збий міксером до пишноти. Додай олію, молоко, цедру і сік лимона. Просій борошно і додай до нього розпушувач. Тепер додай муку в тісто.

Перемішай рідке тісто міксером до однорідної маси. Форму для випікання застелити пекарським папером.

Вилий туди тісто. Випікай 30-35 хвилин при температурі 180 градусів. Готово!

Млинці

Ну, це мабуть найдемократичніша наша страва. Млинець – це ж такий простір для уяви! Завертай у нього що хочеш: ікру, фарш, сир, варення. Захотів – червоної риби накрутив, а схотів – просто сметаною чи джемом полив. Тому італійські гурмани насамперед до млинців тягнуться, а потім уже й вишукують, що до них додати.

Заради справедливості хочу сказати, що італійці також мають млинці в запасі. Ось тільки їх начинка не така різноманітна: м’який сир та шпинат, ще печінка, нут й помідори. Тобто відмінності є! Але рецепт тіста можна взяти на озброєння.

Італійські млинці Креспелле

Складові

200 г пшеничного борошна

500 г молока

3 яйця

1 ч. л. солі

1 ч. л. цукру

50 г розтопленого вершкового масла (або оливкової олії)

Приготування

У великій мисці просій пшеничне борошно, додай сіль і цукор. Зроби поглиблення в центрі та розбий у нього яйця. Слідом влий молоко і масло. Віночком заміси однорідне тісто так, щоб не було грудочок.

Випікай млинці так само, як і наші – на розігрітій сковороді з вершковим маслом.

От і виходить, що можна знайти дещо спільне у наших кухнях. Я зробила висновок, що головне, аби людям було приємно перебувати поруч один з одним, а що їсти в цей час – українські національні страви чи піцу – зовсім не важливо.

Смачного всім і миру!

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, спеціально для Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page