fbpx

“Часник – зимовий рятівник”, – любила казати бабуся, а на столі завжди стояло блюдце з гостро-гіркими, але такими вітамінними зубочками. Ми з бабусею заплітали часник у косички, а потім я, ставши на стілець, розвішувала їх під стелею кухні. Це був такий наш ритуал, якого я чекала, щойно починали облітати з дерев перші золоті листочки. Та часник можна зберігати не тільки в косичках. Є і інші способи висушити і зберегти його, щоб спеція не розгубила свої корисні властивості. Ділимося найправильнішими методами!

Залишиться свіжим, наче з грядки!

Отже, готуємо часник до зберігання

Если вы сами выращиваете чеснок, то после уборки его следует просушить. Оставьте выкопанные овощи на земле на несколько часов, чтобы они слегка подсохли.

Якщо ви самі вирощуєте часник, то після збирання його слід просушити. Залиште викопані овочі на землі на кілька годин, щоб вони злегка підсохли.

Зв’яжіть разом по кілька головок і вертикально підвісьте в тіні або в сухому провітрюваному приміщенні на 15-30 днів. Стебло повинен позбутися від вологи, а лушпиння – легко отходити. Після сушки потрібно підрізати стебло, залишивши 5-8 см, і корінці, а також руками зчистити верхню лушпиння.

Потім необхідно розкласти часник на провітрюваної поверхні і знову дати йому полежати пару днів. Деякі прибирають його на зберігання відразу після обрізання стебла, але краще все ж трохи почекати. Погано підсушений часник не буде довго залишатися придатним до вживання.

Але якщо ви купили часник в магазині або на ринку, відразу забирайте його на зберігання. Він продається вже обрізаним і просушеним, тому додаткової підготовки не вимагає.

Як і де зберігати

Те, як добре буде зберігатися часник, залежить від багатьох чинників: сорту, правильної підготовки, вологості і температури в приміщенні.

Обирайте сухе затемнене, не дуже тепле, але і не дуже холодне місце. Зберігати часник можна в домашніх умовах при кімнатній температурі. Льох або сарай підійдуть, тільки якщо там не вогко і не холодно.

У ящику
Покладіть часник в пластикові ящики з сітчастими стінками. Їх можна поставити, наприклад, під стіл, під ліжко, під раковину на кухні або в комору.

У банці

Візьміть сухі простерилізовані трилітрові банки. Не занадто щільно укладіть туди головки часнику. Нічим закривати ємності не потрібно. Банки з часником зберігають, наприклад, в кухонній шафі на нижніх полицях, або під раковиною.

У капроні 
Через капрон добре проходить повітря, що важливо для зберігання овочів. Наповніть панчохи або колготки часником, зав’яжіть зверху і підвісьте. Для зручності у колготок можна відрізати верхню частину.

У сітці або мішечку
Якщо капрон вам не підходить, використовуйте замість нього сітчасті або полотняні мішечки. Сітку треба за щось підвісити, а мішок з полотна можна поставити на підлогу або полку.

У косиці

Заплетений в косу часник – це не тільки зручно, але ще й незвичайно і красиво. Таку косичку можна повісити навіть на видному затемненому місці, якщо вона вписується в інтер’єр. А подивитися, як правильно заплітати, можна тут: відео  

Джерело

You cannot copy content of this page