fbpx

Чому коти виляють хвостом? Це приховане повідомлення, яке вони хочуть вам надіслати

Чому коти виляють хвостом? Це приховане повідомлення, яке вони хочуть вам надіслати

Цікавих, примхливих і загадкових котів не завжди легко розшифрувати. Проте всі власники цих маленьких котячих зрозуміли одну важливу річ: уміння читати мову їхнього тіла є ключем до кращого розуміння їх і розшифровки їхніх емоцій. Тому що за кожним їхнім жестом ховається дуже конкретне повідомлення.

Візьмемо, наприклад, поведінку, яка вас часто інтригує: чому ваша кішка постійно виляє хвостом? Очевидно, вона намагається щось повідомити. Навчіться інтерпретувати цей жест, щоб краще зрозуміти, що вона відчуває, що її приваблює або, навпаки, чого вона боїться.

Чому коти продовжують виляти хвостом?

Зазвичай саме собаки часто використовують хвіст, щоб висловити свої почуття та поточний стан, але котячий хвіст також є важливим інструментом спілкування. Його рух, на перший погляд простий і безтурботний, насправді є складною та структурованою мовою, яку він використовує для спілкування з людьми, іншими тваринами чи навколишнім середовищем.

Іншими словами, рух котячого хвоста – це більше, ніж просто розмахування. Крім того, якщо у вас є домашня кішка, ви помічаєте, що вона часто виляє хвостом по-різному: згинає його, ховає, повертає, піднімає або нахиляє. І це повільно чи швидко. Якщо уважно спостерігати, то рухи не схожі один на одного, і кожен з них символізує показник його настрою та емоційного стану.

Дійсно, саме виляючи хвостом, він транслює свої відчуття в цей момент і свої наміри, доброзичливі чи агресивні.

Корисно знати: іноді кішка використовує свій хвіст, щоб урівноважити своє тіло під час небезпечного руху. Щоб уникнути падіння, наприклад, на слизькій поверхні, він певним чином нахиляє хвіст, щоб зберегти стійкість і не посковзнутися.

Як розшифрувати різні рухи котячого хвоста?

Коли ваша кішка виляє хвостом або тримає його в певному положенні, вона намагається вам щось сказати. Якщо ви хочете дізнатися більше про її душевний стан, вам просто потрібно звернути увагу.

Ворушить хвостом, як віялом: Коли ваша кішка виляє хвостом з боку в бік, це явно демонструє своє несхвалення або гнів. І, чим швидше вона рухає його, тим більше висловлює своє невдоволення. Якщо швидкість попереднього руху збільшується, є явна ознака агресії. Будьте обережні, вона готується до нападу, тому може вас вкусити або подряпати.

У цьому контексті краще бути обережним і піти геть. Якщо ви помітили, що швидко активується лише кінчик його хвоста, це означає, що він може переживати стрес або тривогу. Спробуйте її розслабити! Навпаки, якщо рух повільний і регулярний, ваша кішка спокійна і лише шукає вашої уваги. Якщо, крім руху хвоста, вона фіксує певний об’єкт або певний напрямок, це виражає її потяг або інтерес.

Котик різко виляє хвостом: якщо ваш кіт опускає хвіст, але раптово і несамовито трясе ним, це може означати роздратування, задуху або навіть фізичний дискомфорт. Це часто трапляється, коли його турбують маленькі діти, які постійно його турбують, або коли його власний господар наполягає на тому, щоб тримати його на руках занадто довго.

У цьому випадку відпустіть його та дайте йому потрібний простір. Пам’ятайте, що коти мають дикий і одиночний інстинкт. Вони не люблять, коли їх душить! Однак якщо він робить такий же швидкий рух, але його хвіст високо піднятий, це означає, що він у грайливому настрої та жадає вашої присутності.

Він ховає хвіст під тіло: коли він ховає хвіст, ваша кішка висловлює дискомфорт, страх, збентеження або провину. Або він зробив дурість і думає, що ви його покараєте. Або він почув оглушливий шум, в цьому випадку він лякається і здригається. Низький хвіст, прихований під тулубом, також відображає занепокоєння перед іншою більш імпозантною та агресивною твариною.

Його хвіст щетиниться: це звичайна поза. Це символізує загальний для всіх кішок механізм самозахисту. Перед жеpтвою, зіткненням з іншими тваринами або можливою загрозою хвіст миттєво роздувається, і котик здається готовий атакувати.

Він високо піднімає хвіст: це показує, що ваш кіт схвильований і щасливий. Це часто трапляється, коли ви повертаєтесь додому з роботи, коли даєте йому ласощі або коли настав час з вами пограти. Таким чином він демонструє свою радість і задоволення.

Він повільно рухає хвостом вправо: цей рух є ознакою сильної концентрації. Ви часто помічаєте це, коли він щось шукає або прибуває в нове місце, яке він не знає. Це його спосіб спроби зорієнтуватися та проаналізувати середовище, в якому він опинився.

Чому ваш кіт ворушить хвостом, приклеєним до землі?

Постукування або підмітання землі хвостом є одним із найскладніших жестів для розшифровки. Крім того, що він має різні значення, він може супроводжуватися певною позою, яка допомагає його власникам зрозуміти повідомлення, яке кіт намагається передати.

Коли рух ледь помітний, спокійний і не відриваючи хвоста від землі, це означає, що він чимось зацікавлений. Якщо він різко торкається землі, він хоче пограти або з вами, або з іншим котом. З іншого боку, якщо він дрімає і його хвіст прилипає до землі, це тому, що він все ще насторожі і звертає увагу на те, що відбувається навколо нього.

Таким чином, найменший незвичайний шум змусить його відразу підстрибнути. З іншого боку, якщо він виляє хвостом, наприклад, коли ви гладите його під час сну, він виражає свою прихильність і довіру.

З іншого боку, якщо ви помітили, що він часто безпричинно виляє хвостом, поки спокійно лежить і якийсь час не був у дуже хорошій формі, краще проконсультуйтеся з ветеринаром, щоб переконатися в його здоров’ї.

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page