fbpx
Здоров'я
Чому крутиться голова: 4 основних типи запаморочення, розповіла лікар-невролог

Запаморочення може бути симптомом серйозних захворювань, тому потрібно знати тип і характер цього стану, щоб вчасно діагностувати недугу. Джерело

В англомовних інструкціях виділяють 4 основних типи запаморочення, розповіла лікар-невролог Олена Гайворонська.

1) Даний запаморочення (вертиго).

Прояви: відчуття руху навколишніх предметів або самого пацієнта в просторі. Пацієнти образно називають стан: “центрифугою”, “вертольотом”, “каруселлю”.

Хоча в легких випадках пацієнти можуть відчувати невизначені почуття. Тривалість: від декількох секунд до декількох тижнів в залежності від захворювання.

Причини: доброякісне пароксизмальное позиційне запаморочення, хвороба Меньєра, вестибулярний нейронів, мігрень, захворювання стовбура мозку і мозочка.

2) Пресінкопе.

Прояв: переднепритомний стан з закладенням і шумом у вухах, потемніння або побіління в очах, нудота, загальна слабкість. Тривалість: від декількох секунд до декількох хвилин.

Причини: найчастіше ортостатичнагіпотензія і проблеми з серцем, наприклад, аритмія.

Читайте також: Українців в кінці лютого очікують постійні дощі

3) Нестійкість.

Прояв: погойдування під час руху, часто посилюється з закритими очима або в темряві. У положенні лежачи запаморочення немає. Тривалість: під час ходьби.

Причини: захворювання мозочка, паркінсонізм, розлади глибокої чутливості.

Існує 4 основних види Запаморочення Існує 4 основних види запаморочення

4) Неспецифічне запаморочення.

Прояв: відчуття тяжкості або порожнечі в голові, “туман” в голові, нудота, “як ніби п’яний”. Часто відчуття виникають або посилюються в стресових ситуаціях, в натовпі. Тривалість: від декількох секунд до декількох років.

Причини: тривожні, депресивні і соматоформні розлади.

Що не є причиною запаморочення? Вегетосудинна дистонія, дисциркуляторна енцефалопатія – такі діагнози існують тільки на пострадянському просторі і не визнаються світової неврології.

Міфічна “скутість судин в шиї” знову ж існує тільки в радянській школі. Синдром хребетної артерії і вертебрально-базилярна недостатність існують, але ставити такі діагнози тільки на підставі запаморочення і гіпоплазії хребетної артерії з діагностикою УЗД неправильно.

https://24tv.ua/health/ru/pochemu_kruzhitsja_golova_n1142258

facebook