fbpx

Чому так важливо вибачатися перед дітьми, коли ви не праві

Чому так важливо вибачатися перед дітьми, коли ви не праві

Вибачення перед кимось є не лише знаком поваги до них, але й свідченням поваги до себе. Щире визнання власної неправоти є ознакою смирення, яке відображає нашу людяність. Якщо цей жест звільняє, то часто йдеться про те, щоб відкинути свою гордість. Навіть більше, коли справа доходить до вибачення перед дитиною.

Вибачення – це акт, який дозволяє нам рости і дорослішати як люди. Хоча намір похвальний, він має сенс лише тоді, коли супроводжується діями, які це підтверджують. Це означає уникати повторення помилок, зроблених по відношенню до людини, особливо коли вона нам дорога. І це тим важливіше, коли на кону стосунки батьків і дітей!

Важливо вибачатися перед дітьми, коли ви не праві

Стосунки батьків і дітей унікальні і є одним із найпрекрасніших вражень, які може мати людина. Іноді любов, яку ми відчуваємо до своєї дитини, не завжди виражається належним чином. Кожен з батьків і бажає робити все добре не застрахований від помилок, криків або навіть поганої поведінки зі своєю дитиною. Але якщо помилки є частиною батьківського шляху, вибачитися перед дитиною надзвичайно важливо.

Хоча корисно пам’ятати, що батько не може бути ідеальною фігурою, вибачення перед дитиною – це спосіб сформувати свій імідж як мами чи тата. Ставитися до нього як до рівного. Дитина відразу відчуває повагу і визнання. Ви даруєте йому почуття співпереживання, безпеки та довіри.

Вибачення перед дитиною: виховний акт

Всупереч тому, що можуть подумати багато батьків, вибачення перед дитиною не є ознакою слабкості чи відсутності авторитету. Це перш за все спосіб показати, що помилки можна виправити. Таким чином батьки і дитина зміцнюють свій зв’язок. Ця динаміка є міцною основою, з якої обидві сторони витягають важливі уроки.

Виправлення помилки є ознакою мудрості, і воно вимагає прийняття відповідного ставлення. Отже, ми розуміємо, що помилки – це не речі, які ми повинні поховати, а навчальні інструменти, які слід використовувати, щоб рухатися вперед. З нього виростуть батьки і діти!

Вибачення є основою важливих цінностей: поваги та любові

Як зазначалося вище, щирі вибачення, натякаючи на те, що будуть зміни, є доказом вашої поваги до вашої дитини. Це чудовий спосіб дозволити їм розвинути свою самооцінку, цінності, повагу до оточуючих і багато іншого.

Свідомо чи несвідомо дитина розуміє, що її батько – людина сумлінна і відповідальна. З батьківської точки зору цей вчинок є звільняючим, оскільки дозволяє дитині зрозуміти, що будь-хто може помилятися, навіть батьки!

Цим тато чи мама також подають приклад послідовності. Послідовний батько – це той, хто прищеплює цінності, спосіб життя та правила, які він застосовує до себе щодня.

Як вибачитися перед дитиною?

Щоб вибачитися перед дитиною, інструкції немає, все залежить від конкретного випадку. Деякі діти швидко приймають виправдання, а іншим потрібно більше часу, щоб заспокоїтися. Якщо дитина сердиться, почекайте кілька хвилин, перш ніж вибачатися.

Коли ви говорите з нею, дивіться їй прямо в очі і підніміться на її рівень. Ця поза полегшить вашу дитину.

Чітко висловлюйте свої вибачення за допомогою чітких фраз, таких як “Мені шкода”, і утримуйтесь від применшення своєї відповідальності фразами, які пом’якшують вчинок, який образив вашу дитину. Якщо ви це зробите, вона зрозуміє поверхневий вимір ваших вибачень. Приклад, який би враховував вашу відповідальність, виглядав би так: “Вибач за крик, я повинен був зберегти самовладання”. Ми уникаємо “Вибачте за крик, але ви довели мене до межі!”.

Нарешті поясніть, чому ви так зробили. Вербалізація зв’язку між вашими емоціями та вашими діями не тільки допомагає дитині зрозуміти людський вимір вашої реакції, але й скорегувати своє ставлення в майбутньому.

Як ви зрозуміли, шановні читачі, вибачення перед дитиною є одним із тих педагогічних жестів, які щодня позитивно формують стосунки між батьками та дітьми!

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page